Kabinet presenteert nieuwe cybersecuritystrategie
De ministers van EZK en JenV hebben samen met de staatssecretaris van Digitalisering de nieuwe Nederlandse cybersecuritystrategie 2022-2028 gepresenteerd, inclusief een plan met concrete acties voor een digitaal veilige samenleving. Bestaande cybersecurity organisaties worden samengevoegd tot een nationale cybersecurity autoriteit.
Nederland is een van de meest gedigitaliseerde landen ter wereld, stelt minister Yesilgoz-Zegerius van JenV. We werken digitaal, winkelen digitaal en ontmoeten elkaar digitaal. Digitale systemen vormen het zenuwstelsel van onze maatschappij. Daarom moeten we deze systemen beschermen en zorgen dat we voorbereid zijn als er toch iets mis gaat.
Overheidsdiensten en belangrijke bedrijven moeten veel beter bestand worden tegen digitale bedreigingen, vindt het kabinet. Het kondigt nieuwe regels aan waar overheden, zogenoemde vitale bedrijven en leveranciers van digitale producten en diensten aan moeten gaan voldoen. De digitale dreiging is permanent en neemt eerder toe dan af, met alle mogelijke gevolgen van dien, zo staat te lezen in de zogeheten cybersecuritystrategie voor de komende jaren.
Verder lezen bij de bron- Van Veldhoven onderzoekt extra cyberregels voor omvormers thuisbatterijen en zonnepanelen na weerbaarheidsrapport - 29 september 2026
- Gemeente haalt webcams uit de lucht na kritiek op privacy - 28 september 2026
- De praktijk van collectief digitaliseren - 28 september 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Van Veldhoven onderzoekt extra cyberregels voor omvormers thuisbatterijen en zonnepanelen na weerbaarheidsrapport | Verder lezen | |
Gemeente haalt webcams uit de lucht na kritiek op privacy | Verder lezen | |
De praktijk van collectief digitaliseren | Verder lezen | |
AVG op de werkvloer: zo bescherm je persoonsgegevens binnen je organisatie | Verder lezen | |
Prinsjesdag – wat de IT sector in ieder geval moet weten | Verder lezen | |
Kabinet heeft fikse bezuinigingen voor AP in petto | Verder lezen | |
Cyberweerbaarheid is jouw verantwoordelijkheid, niet die van de IT-afdeling | Verder lezen | |
Datalek bij webshop drogisterijketen DA raakt 236.000 klanten | Verder lezen | |
De digitale perimeter van OT-omgevingen vervaagt sneller dan organisaties beseffen | Verder lezen | |
Nieuwe toezichthouder voor elektronische patiëntendossiers | Verder lezen |