iCloud voor Windows heeft enorm privacy probleem
Apple wil zich er nog wel eens op voorstaan dat het privacy hoog in het vaandel heeft. Dat is bij veel andere techgiganten vaak teveel gevraagd. Maar verschillende gebruikers melden een bug met iCloud voor Windows die een wel heel grove privacyschending teweegbrengt.
Sinds kort kun je iCloud ook gebruiken op Windows PC s. Voorheen kon je foto s die in je iCloud stonden alleen zien via een apart mapje, maar nu synchroniseert de Foto s-app van Windows automatisch met iCloud. Zo wordt het een stuk makkelijker om je foto s te bekijken als iPhone gebruiker die Windows verkiest als het om computers gaat.
Maar een gebruiker van de fora op MacRumors meldt een groot probleem met deze iCloud-integratie op Windows. Het blijkt namelijk dat iCloud video s op Windows erg gecorrumpeerd zijn. Erger nog: middenin een video kun je ineens foto s zien die van andere gebruikers lijken te zijn.
De MacRumors gebruiker heeft bijvoorbeeld familiefoto s gezien van mensen die ze niet kennen. Dat kan betekenen dat alle iCloud gebruikers risico lopen om op het beeld van een andere gebruiker te belanden. Gebruikers die foto s van anderen zien lijken vooral gebruik te maken van een iPhone 13 Pro of iPhone 14 Pro, maar het is niet duidelijk of de onbekende foto s die ze te zien krijgen ook van deze telefoons afkomstig zijn.
Hoe voorkom je dat een ander jouw iCloud foto s ziet?
Het probleem is aangekaart bij Apple, maar het is onbekend of het bedrijf het al in behandeling heeft genomen. Het lijkt voorlopig verstandig om foto s die je prive wil houden niet naar iCloud te laten uploaden. Hopelijk komt er snel een oplossing, want de iCloud is wel de makkelijkste manier om een backup te maken van je Apple-apparaten.
Verder lezen bij de bronNieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Privacyklachten stijgen explosief – en de overheid staat in de top 3 | Verder lezen | |
Maatregelen nodig voor automatisering Van Brienenoordbrug | Verder lezen | |
AP stelt procesbeschrijving voor verscherpt toezicht vast | Verder lezen | |
Digitale weerbaarheid: waarom een strategische aanpak noodzakelijk is | Verder lezen | |
Privacyschending bij de verkoop van ‘verloren pakketten’: Bol start onderzoek | Verder lezen | |
Gelderland doet lang over het opvolgen van aanbevelingen | Verder lezen | |
Waarom mag je browser zoveel informatie doorgeven zonder jouw expliciete toestemming? | Verder lezen | |
Terugblik cyberincident | Verder lezen | |
Staatssecretaris: artikel verzamelwet gegevensbescherming niet in werking | Verder lezen | |
Ai dwingt ons om risico’s opnieuw te definiëren | Verder lezen |