CIO verhoogt IT security budget door toename cyberincidenten
Cybersecurity leiders, zoals CIO s en CISO s, maken steeds meer budget vrij voor IT security. Dat doen ze onder andere voor het verstevigen van security awareness in hun organisatie. Ook is er krachtige moderne IT security nodig voor bescherming tegen cyberaanvallen zoals phishing, ransomware en DDoS. Dit blijkt uit het Dutch IT Leaders Security Survey 2022, een onderzoek van Smart Profile en Dutch IT channel, dat mede werd mogelijk gemaakt door Veeam, Cloudian en Trend Micro. Het onderzoek geeft een actueel inzicht in hoe IT beslissers in Nederland zich anno 2022 met vraagstukken rond cyber security bezighouden.
Het onderzoek, waarbij tientallen Nederlandse CIO s, CISO s en andere securitybeslissers werden geinterviewd door de redactie van Dutch IT channel en Executive People, geeft een interessant beeld van hoe Nederlandse organisaties hun IT-security moderniseren en hun digitale weerbaarheid vergroten.
Cyberincidenten
Van de geinterviewde bedrijven in dit onderzoek geeft 30 procent aan zelf een ernstig cyberincident te hebben meegemaakt. Het is daarom geenszins verwonderlijk dat twee derde van onze respondenten aangeeft stijgende budgetten te hebben voor IT-security. Helemaal niemand geeft aan dat het budget voor IT-security daalt.
CISO
De verantwoordelijkheid voor security resideert steeds meer in een C-level portefeuille, zo blijkt verder uit het Dutch IT Leaders Security Survey 2022. Bijna driekwart van de respondenten geeft dit aan. De CISO is daarbij de meest genoemde eindverantwoordelijke rol.
Security Awareness
Hoewel bijna driekwart van de respondenten aangeeft dat security awareness het afgelopen jaar is toegenomen, vindt meer dan de helft van hen dit nog steeds de belangrijkste uitdaging. Awareness trainingen aan medewerkers zijn dan ook gemeengoed.
Verder lezen bij de bron- AI hackt website van de Australische overheid - 14 oktober 2026
- Functionarissen Gegevensbescherming ervaren minder steun in de organisatie - 13 oktober 2026
- Minister Van Weel waarschuwt voor digitale ramp: ‘Kom nú in actie’ - 13 oktober 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
AI hackt website van de Australische overheid | Verder lezen | |
Functionarissen Gegevensbescherming ervaren minder steun in de organisatie | Verder lezen | |
Minister Van Weel waarschuwt voor digitale ramp: ‘Kom nú in actie’ | Verder lezen | |
‘Moderne auto’s delen gegevens met Google, Meta en Microsoft’ | Verder lezen | |
Bezuiniging op AP verzwakt privacytoezicht | Verder lezen | |
ISO-normen gratis beschikbaar voor overheden | Verder lezen | |
Overwinning na klacht Consumentenbond: enorme boete voor Google | Verder lezen | |
Gemeenten leunen steeds zwaarder op SaaS, softwarekosten lopen op | Verder lezen | |
Helft Nederlandse werknemers gebruikt privé AI-accounts voor werk | Verder lezen | |
Problemen bij ziekenhuizen met Citrix, patiënten kunnen dossier niet inzien | Verder lezen |