D66 wil bijzondere eisen voor ledenadministratie politieke partijen
Politieke partijen verzamelen bijzondere persoonsgegevens van haar leden. Het is daarom van groot belang dat deze informatie goed wordt beveiligd. D66 wil daarom dat de overheid strenge eisen stelt aan politieke partijen, zoals de installatie van een secretaris die verantwoordelijk is voor de ledenadministratie.
Dat blijkt uit schriftelijke vragen die zijn ingediend door Hind Dekker-Abdulaziz (D66). Deze vragen zijn gericht aan de minister van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties Hanke Bruins Slot.
Forum voor Democratie getroffen door datalek
Aanleiding voor de schriftelijke vragen is het datalek bij Forum voor Democratie begin december. Een onbekend iemand wist de volledige ledenadministratie van de partij te downloaden. Hierdoor beschikte hij over voor- en achternamen, woonadressen, geboortedata, contact- en locatiegegevens, en bankrekeningnummers van 92.901 Nederlanders. Door het datalek lagen niet alleen de persoonlijke gegevens van de huidige leden voor het oprapen: ook voormalige leden zoals oost Eerdmans, Annabel Nanninga, Henk Otten, Wybren van Haga en Eva Vlaardingenbroek waren de dupe van het lek.
De oorzaak van het lek werd gevonden in de ForumApp, een applicatie die partijleider Thierry Baudet eind november op het partijcongres had gelanceerd. De applicatie was verbonden met de back-end van de website van Forum voor Democratie. Eenmaal ingelogd bleek het mogelijk om gegevens van andere leden op te vragen. De app controleerde niet of je daarvoor de juiste permissie had. Zodoende kon iedereen die was ingelogd geautomatiseerd de persoonlijke gegevens van anderen raadplegen en downloaden.
Verder lezen bij de bron- Minister: Politieteam dat informatie over burgers verzamelt past werkwijze aan - 14 september 2026
- AI-agents beveiligen: de nieuwste miljardenmarkt in cybersecurity - 14 september 2026
- ‘Jonge juristen gebruiken vaker AI, maar ervaren collega’s zijn kritischer’ - 11 september 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Minister: Politieteam dat informatie over burgers verzamelt past werkwijze aan | Verder lezen | |
AI-agents beveiligen: de nieuwste miljardenmarkt in cybersecurity | Verder lezen | |
‘Jonge juristen gebruiken vaker AI, maar ervaren collega’s zijn kritischer’ | Verder lezen | |
Ondernemers Waadhoeke praten tijdens nazomerborrel over cyberveiligheid | Verder lezen | |
Belastingdienst mag bijzondere gegevens gebruiken voor discriminatiecontrole | Verder lezen | |
Duizenden organisaties nog niet klaar voor nieuwe cyberwet, vakbeurs Cybersec Netherlands in teken van digitale weerbaarheid | Verder lezen | |
Datalek CJIB na koppelen verkeersovertredingen en strafzaken aan verkeerde personen | Verder lezen | |
Hoe verbeter je ot-security? | Verder lezen | |
Overheid scherpt privacy-afspraken met Salesforce aan | Verder lezen | |
Waarom cybersecurity-awarenesstraining medewerkers in de steek laat | Verder lezen |