Persoonsgegevens reizigers Air France en KLM buitgemaakt bij datalek
Reizigers die eens of meerdere malen met Air France of KLM hebben gevlogen en lid zijn van het Flying Blue programma, zijn de dupe van een datalek. Hun privegegevens zijn mogelijk buitgemaakt door hackers. Uit voorzorg vraagt de vliegtuigmaatschappij aan klanten om het wachtwoord van het loyaliteitsprogramma te veranderen.
Accounts afgesloten uit veiligheidsoverwegingen
In het bericht staat dat het security operations team verdachte activiteiten heeft waargenomen, waarbij een ongeautoriseerde entiteit de account van de geadresseerde heeft ingezien. Daardoor zijn allerlei privegegevens mogelijk in de handen van hackers beland. Het gaat om voor- en achternaam, telefoonnummer, e-mailadres, het Flying Blue nummer, aantal gevlogen kilometers en recente transacties.
Lipsey benadrukt dat er geen creditcardgegevens of betalingsinformatie is bemachtigd. De afdeling die over informatiebeveiliging gaat, heeft direct maatregelen genomen om herhaling te voorkomen. De accounts van gedupeerden zijn ontoegankelijk gemaakt. Om te kunnen inloggen moeten zij een nieuw wachtwoord aanmaken. Dit lukt echter niet bij iedereen, zo blijkt uit sommige reacties op Twitter.
Wees gerust dat Air France, KLM en hun loyaliteitsprogramma Flying Blue de bescherming van uw persoonlijke data uiterst serieus neemt. We bieden onze verontschuldigingen aan voor het ongemak dat deze situatie mogelijk heeft veroorzaakt, zo staat er in de e-mail.
Verder lezen bij de bronNieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Nieuwe Amerikaanse wet moet ASML-verkoop aan China stoppen | Verder lezen | |
Cybersecurity awareness via gepersonaliseerde game bij Gemeente Meierijstad (Phantom’sLab) | Verder lezen | |
Hoogleraar pleit wegens datalekken voor professionele digitale architecten | Verder lezen | |
Realiteit van ransomware: kruip in het hoofd van een hacker | Verder lezen | |
Docenten kijken na met AI: slimme tijdsbesparing of risicovol? | Verder lezen | |
AI in het bedrijfsleven: innovatie stimuleren zonder het cyberrisico te vergroten | Verder lezen | |
AP wijst scholen op privacyrisico’s bij gebruik van digitale leermiddelen | Verder lezen | |
Adviescollege ICT publiceert concrete veiligheidslessen | Verder lezen | |
Steeds vaker wordt geëxperimenteerd met AI-cameras: is het gebruik daarvan veilig? | Verder lezen | |
Digitale weerbaarheid is geen certificaat | Verder lezen |