Skip to main content

EU hof: burger moet precies weten wie over zijn data beschikt

Elke EU burger heeft het recht om te weten wie over zijn gegevens beschikt en bij welke partijen data terecht zijn gekomen als ze worden doorgestuurd. Dat oordeelt het Europees Hof van Justitie in een zaak over de privacywet AVG.

Het EU-hof boog zich over een vraag van het hoogste gerechtshof van Oostenrijk over de EU-privacywetgeving AVG. Aanleiding is een zaak van een burger die wilde weten naar wie het postbedrijf Osterreichische Post zijn gegevens had doorgestuurd. Het bedrijf sprak eerder alleen van het delen van data voor marketingdoeleinden, maar dat vond de klager veel te vaag.

Tijdens de rechtszaak zei het postbedrijf dat het gegevens had doorgestuurd naar onder andere IT-bedrijven, aanbieders van mailinglijsten, goede doelen en politieke partijen. Maar de klager wilde de namen van de partijen weten.

Verder lezen bij de bron

IB&P

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

Informatiebeveiliging is geen ICT-feestje
Informatiebeveiliging wordt zichtbaar via MFA, logging, back-ups en pentests. Maar de risico’s die er echt toe doen ontstaan in inkoop, procesinrichting, gegevensdeling en bestuurlijke prioriteiten. Erna Havinga over hoe je daar het goede gesprek over voert.
De nieuwe Archiefwet: waarom informatiebeveiliging hierbij moet aanhaken
Op 1 januari 2027 treedt de nieuwe Archiefwet in werking. Op het eerste gezicht lijkt dat vooral een onderwerp voor informatiebeheer, DIV, de gemeentearchivaris of juridische zaken. Toch raakt de nieuwe wet ook duidelijk aan informatiebeveiliging.
Waarom BIO2 vooral om eigenaarschap in de lijn vraagt
BIO2 maakt informatiebeveiliging nadrukkelijk onderdeel van goed management: proceseigenaren moeten risico’s kennen, keuzes maken en opvolging organiseren. Daarmee verschuift de focus van losse maatregelen naar aantoonbaar eigenaarschap, samenwerking en risicogestuurde sturing binnen de gemeentelijke praktijk.

Meer recente berichten

Britse toezichthouder gaat onderzoeken of smart-tv’s aan privacywet voldoen
Verder lezen
CERT-WM wettelijk aangewezen als CSIRT
Verder lezen
Boete voor privacyschending wordt openbaar
Verder lezen
On­ge­con­tro­leer­de ai-hacks: geen cy­be­ra­po­ca­lyps, wel een storm voor ciso’s
Verder lezen
AP: grote toename van privacyklachten
Verder lezen
Belastingdienst neemt zelf beheer en onderhoud btw-systeem op zich
Verder lezen
Signalen oppikken en analyseren zonder privacyrisicos
Verder lezen
Wie is eigenaar van cy­ber­weer­baar­heid?
Verder lezen
Applicatiebeveiliging kraakt onder de snelheid van AI-ontwikkelingen
Verder lezen
Evaluatie datalek gemeente Epe
Verder lezen