Onoplettendheid werknemers grootste securityzorg voor bedrijven
Het lekken van data uit interne systemen veroorzaakt door werknemers, 28 procent, of cyberaanvallen, 22 procent, zijn het meest zorgwekkende securityprobleem waarmee het mkb en ondernemingen worden geconfronteerd. Dat blijkt uit het Kaspersky IT Security Economics onderzoek. Toch is 1 op de 3 Nederlandse executives niet bereid te investeren in het transparantiebeleid van hun leveranciers, ondanks de toegenomen bezorgdheid over databescherming wereldwijd.
De wereldwijde digitalisering heeft ertoe geleid dat enorme hoeveelheden data online gedeeld en opgeslagen worden. Volgens de laatste schattingen zal de hoeveelheid gegenereerde, verbruikte, gekopieerde en opgeslagen data tegen 2025 meer dan 180 zettabytes bedragen. Steeds meer mensen twijfelen echter aan het vermogen van bedrijven om hun data veilig te houden, waardoor het vertrouwen in het bedrijfsleven afneemt.
Kaspersky s wereldwijde onderzoek, uitgevoerd onder IT-besluitvormers, toont aan dat verlies of blootstelling van bedrijfs- en klantinformatie als gevolg van een datalek een grote kopzorg is voor bedrijven.
Verder lezen bij de bron- Volkswagen krijgt berisping voor schendingen privacy in dieselschandaal - 27 juni 2025
- Cybercrimegroepen zelf gehackt: reden tot juichen? - 27 juni 2025
- AI in HR: 5 compliance-risicos en de tips voor verantwoord gebruik - 26 juni 2025
Lees ons boek
Gemeenten. Bewustzijn. Privacy.
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Volkswagen krijgt berisping voor schendingen privacy in dieselschandaal | Verder lezen | |
Cybercrimegroepen zelf gehackt: reden tot juichen? | Verder lezen | |
AI in HR: 5 compliance-risicos en de tips voor verantwoord gebruik | Verder lezen | |
Gemeenten en Rijk gaan hetzelfde cloudbeleid volgen | Verder lezen | |
Facebook en Instagram gebruikten spionagetrucje op Android-smartphones | Verder lezen | |
Cyberburgemeesters: weerbaarheid tegen cyberaanval komt onder druk | Verder lezen | |
Bescherm persoonsgegevens agrariers in Woo | Verder lezen | |
Overheden roepen demissionaire minister op tot snelle lancering Nederlandse Digitaliseringsstrategie | Verder lezen | |
Hoe digitale vrijheid er in 2025 uitziet: van betalingen tot platforms | Verder lezen | |
EU-wetgevingsmonitor staat live | Verder lezen |