Zorgen over intern toezicht gemeente Amsterdam
De Autoriteit Persoonsgegevens, AP, heeft wethouders Van Buren, P en O, en Scholtes, ICT, gevraagd om namens het college van B en W van de gemeente Amsterdam naar de AP te komen om uitleg te geven over de positie van hun interne privacytoezichthouder. De AP maakt zich zorgen of de onafhankelijkheid van het interne toezicht bij de gemeente Amsterdam wel goed genoeg is geregeld. Organisaties zijn bij wet verplicht een interne privacytoezichthouder in dienst te hebben, de functionaris gegevensbescherming, FG, die onafhankelijk toezicht houdt op de organisatie en advies uitbrengt aan de organisatie.
De AP heeft van de Ombudsman Metropool Amsterdam het signaal ontvangen dat de gemeente de FG ook heeft ingezet als een zogenoemde privacy officer. De medewerker die het privacybeleid mede vormgeeft, zou daarmee in Amsterdam dezelfde persoon zijn die dat beleid vervolgens als onafhankelijk toezichthouder moet controleren. Het combineren van deze twee functies kan tot een belangenconflict leiden, met mogelijke risico s voor de privacy van burgers.
Verder lezen bij de bronNieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
AP gaat ict-leveranciers preventief controleren | Verder lezen | |
Tweede Kamer stemt in met wetsvoorstellen Cyberbeveiligingswet en Wet weerbaarheid kritieke entiteiten | Verder lezen | |
Door het datalek bij Booking.com krijgen oplichters precies wat ze nodig hebben om gasten te benaderen | Verder lezen | |
Digitale soevereiniteit en AI-security veranderen de spelregels | Verder lezen | |
Basic-Fit getroffen door grote hack, gegevens van 1 miljoen leden liggen op straat | Verder lezen | |
Cyberbeleid gaat veel verder dan techniek | Verder lezen | |
Herbeoordeling privacyorganisatie Belastingdienst | Verder lezen | |
Cyberbeveiligingswet door Tweede Kamer | Verder lezen | |
AP vraagt input op handhavingsbeleid | Verder lezen | |
Waterschappen willen duidelijkheid over cybersecurityregels | Verder lezen |