Amsterdam maakt eigen blursoftware
Amsterdam heeft software ontwikkeld waarmee de gemeente mensen op straatbeelden nog beter kan anonimiseren. De tool heet Blurring as a Service en is door de gemeente zelf gemaakt.
Hele personen anonimiseren
De tool anonimiseert niet alleen gezichten, maar doet dit gelijk ook met andere uiterlijke kenmerken. Waar voorheen enkel gezichten werden vervaagd, worden nu hele personen geblurd. Het algoritme is zo getraind dat verschillende persoonlijke kenmerken zoals leeftijd, geslacht of huidskleur worden herkend en onzichtbaar worden gemaakt. Het wordt gebruikt bij beelden van scanauto s, beelden die door inwoners die een melding maken zelf gemaakt zijn of panoramabeelden van de openbare ruimte waarmee de gemeente bijvoorbeeld verkeerssituaties analyseert.
Recht op privacy
Gemeente Amsterdam schrijft in een persbericht dat het algoritme met zorg voor privacy en ethische vraagstukken ontwikkeld. Amsterdammers moeten zich onbespied in de openbare ruimte kunnen begeven.
Verder lezen bij de bron- Minister: bestuurder moet altijd toestemming geven voor delen voertuigdata - 4 december 2023
- Rekenkamercommissie komt met rapport informatieveiligheid - 4 december 2023
- Ceo s hikken aan tegen cybersecurity investeringen - 1 december 2023
Lees ons boek
Gemeenten. Bewustzijn. Privacy.
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Minister: bestuurder moet altijd toestemming geven voor delen voertuigdata | Verder lezen | |
Rekenkamercommissie komt met rapport informatieveiligheid | Verder lezen | |
Ceo s hikken aan tegen cybersecurity investeringen | Verder lezen | |
EU hof oordeelt over kosteloos opvragen medisch dossier | Verder lezen | |
AP wederom kritisch over datasurveillancewet | Verder lezen | |
Cybersecurity in het quantumtijdperk: over dertig jaar ligt data op straat | Verder lezen | |
Hoe AI kan bijdragen aan cybersecurity in de zorg | Verder lezen | |
Chinese hackers hadden twee jaar lang toegang tot netwerk NXP | Verder lezen | |
Partijen overtreden cookiewet met plaatsen volgcookies | Verder lezen | |
Omarming zero trust heeft in Europa meer tijd nodig | Verder lezen |