NRC: ex ASML medewerker die bedrijfsgeheimen stal, ging bij Huawei werken
Een voormalige medewerker van ASML die in 2022 bedrijfsgeheimen van het bedrijf stal, ging daarna bij Huawei werken. ASML erkende al eerder dat de Chinese ex medewerker geheimen had verduisterd, maar zei niets over de eventuele betrokkenheid van de persoon bij Huawei.
De gestolen informatie viel onder het exportverbod rondom chiptechnologie van de Verenigde Staten en is mogelijk bij het Chinese Huawei terechtgekomen, meldt NRC op basis van verschillende bronnen. De krant laat in het midden of de gestolen bedrijfsgeheimen ook daadwerkelijk met Huawei gedeeld zijn. Het is officieel alleen bekend dat de persoon de gevoelige gegevens ongeoorloofd heeft meegenomen.
Een topman van ASML benadrukte eerder dat de diefstal slechts tot een beperkte schade zou kunnen leiden. De gestolen informatie noemde hij een stukje van een puzzel waarvan je de doos niet hebt. Wel heeft het bedrijf uit Veldhoven sinds het incident de interne beveiliging aangescherpt, onder meer door technische informatie beter af te schermen, computeractiviteit van medewerkers te controleren en detectiepoorten te plaatsen.
Verder lezen bij de bronNieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Privacyschending bij de verkoop van ‘verloren pakketten’: Bol start onderzoek | Verder lezen | |
Gelderland doet lang over het opvolgen van aanbevelingen | Verder lezen | |
Waarom mag je browser zoveel informatie doorgeven zonder jouw expliciete toestemming? | Verder lezen | |
Terugblik cyberincident | Verder lezen | |
Staatssecretaris: artikel verzamelwet gegevensbescherming niet in werking | Verder lezen | |
Ai dwingt ons om risico’s opnieuw te definiëren | Verder lezen | |
EU legt online surveillance door bedrijven onvoldoende aan banden | Verder lezen | |
Kleine groep gebruikers houdt toegang tot Mythos | Verder lezen | |
Autoriteit Persoonsgegevens ontvangt veel klachten over camera’s | Verder lezen | |
AFM: Financiële organisaties moeten grip krijgen op ICT-risico’s en interne controle | Verder lezen |