Skip to main content

Hoe om te gaan met de uitdagingen van AI in recruitment

De grootste bedreiging van AI is niet dat het de wereld zal overnemen, maar wel dat de meeste mensen niet weten hoe ze ermee om moeten gaan en hoe ze het toezicht erop behouden. In het begin waren we allemaal onder de indruk van de impact van AI, maar al snel begonnen we de gebreken ervan op te merken. En wat zijn precies de voordelen van AI als alle concurrenten het op dezelfde manier gebruiken? Misschien is de beste manier om met de uitdagingen van AI bij rekrutering om te gaan wel om helemaal geen AI te gebruiken. Of is dat toch geen goed idee? In dit artikel ontdek je de nadelen van het niet gebruiken van AI bij rekrutering en verkrijg je inzichten over hoe je het effectief kunt integreren in je wervingsprocessen.

Use it or lose it – uitdagingen van AI in rekrutering

AI is een blijvertje. Ook binnen recruitment. Als je zelf geen gebruik maakt van AI, dan doen je werknemers het wel. Hoewel er altijd medewerkers zullen zijn die meer weten over specifieke onderwerpen dan jij, zou dit voor AI niet moeten gelden. Als dat wel zo is, dan zal AI namelijk voor chaos zorgen op je kantoor en zul je het overzicht compleet verliezen. AI beheer moet je hoogste prioriteit zijn, AI negeren is dus geen optie als je de controle wilt houden. 

AI in recruitment: check!

AI is meer dan een geautomatiseerde schrijver. Je kunt het vergelijken met een persoonlijke assistent die zich nooit verveelt, onuitputbaar is en altijd blijft leren. Naast grote taalmodellen zoals ChatGPT zijn er nieuwe apps die AI gebruiken voor specifieke taken, en bestaande apps met geavanceerde ingebouwde AI functies. AI heeft de manier veranderd waarop recruiters kandidaten zoeken, screenen en benaderen. We kunnen nu slimme chatbots gebruiken die direct antwoord geven op vragen van kandidaten en we beschikken over lerende algoritmes die de werkprestaties van een kandidaat voorspellen. De grootste uitdaging van AI in recruitment is misschien wel dat je ervan uitgaat dat AI beter is dan jij, laat je in dat geval niet afschrikken door de volgende denkwijze: AI is een hulpmiddel zoals elk ander hulpmiddel dat je leert gebruiken.

Voordelen van het gebruik van AI in HR

Het gebruik van AI in recruitment heeft grote voordelen. AI kan sneller cv s doorzoeken dan een mens, zonder daarbij essentiele informatie te missen. Het is zoveel beter en nauwkeuriger dan steeds maar weer opnieuw de zoekfunctie in Word te gebruiken. AI vermindert ook onbewuste vooroordelen en raakt niet afgeleid door het lezen van een exotische naam op een sollicitatiebrief: in plaats daarvan blijft het gericht op vaardigheden en ervaring, en niet op leeftijd, geslacht of etniciteit.

Verder lezen bij de bron
IB&P

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

De AVG vraagt meer dan goede bedoelingen: aantoonbaarheid in de praktijk
Zorgvuldig werken met persoonsgegevens is onder de AVG niet genoeg. Je moet ook kunnen laten zien welke keuzes je hebt gemaakt, welke maatregelen daarbij horen en wie waarvoor verantwoordelijk is.
Informatiebeveiliging is geen ICT-feestje
Informatiebeveiliging wordt zichtbaar via MFA, logging, back-ups en pentests. Maar de risico’s die er echt toe doen ontstaan in inkoop, procesinrichting, gegevensdeling en bestuurlijke prioriteiten. Erna Havinga over hoe je daar het goede gesprek over voert.
De nieuwe Archiefwet: waarom informatiebeveiliging hierbij moet aanhaken
Op 1 januari 2027 treedt de nieuwe Archiefwet in werking. Op het eerste gezicht lijkt dat vooral een onderwerp voor informatiebeheer, DIV, de gemeentearchivaris of juridische zaken. Toch raakt de nieuwe wet ook duidelijk aan informatiebeveiliging.

Meer recente berichten

AVG op de werkvloer: zo bescherm je persoonsgegevens binnen je organisatie
Verder lezen
Prinsjesdag – wat de IT sector in ieder geval moet weten
Verder lezen
Kabinet heeft fikse bezuinigingen voor AP in petto
Verder lezen
Cyberweerbaarheid is jouw verantwoordelijkheid, niet die van de IT-afdeling
Verder lezen
Datalek bij webshop drogisterijketen DA raakt 236.000 klanten
Verder lezen
De digitale perimeter van OT-omgevingen vervaagt sneller dan organisaties beseffen
Verder lezen
Nieuwe toe­zicht­hou­der voor elek­tro­ni­sche pa­ti­ën­ten­dos­siers
Verder lezen
Kabinet trekt honderden miljoenen extra uit voor veiligheid
Verder lezen
Amerikaanse tak van TikTok schikt voor 400 miljoen in kinderprivacyzaak
Verder lezen
Minder DDoS-aanvallen, maar ze worden wel zwaarder en moeilijker te herkennen
Verder lezen