Wereldwijd een kwart meer cyberaanvallen, zegt Microsoft: Door AI kunnen hackers op veel grotere schaal aanvallen
Het aantal cyberaanvallen is in 2023 wereldwijd met een kwart toegenomen. Dat stelt technologiebedrijf Microsoft in zijn jaarrapport. Via AI tools kunnen hackers sneller en op grotere schaal te werk gaan, klinkt het.
Wereldwijd zijn er in het jaar 2023 23 procent meer cyberaanvallen geweest dan vorig jaar. Dat maakt technologiereus Microsoft bekend in hun jaarrapport over cybersecurity. Bij een cyberaanval proberen criminelen of overheden toegang te krijgen tot een computer om zo gegevens of geld te stelen, legt Bart Asnot, cyberexpert van Microsoft Belgie en Luxemburg, uit in de VRT NWS podcast Het Uur van de Waarheid.
Hackers proberen vooral inloggegevens van je digitale accounts te bemachtigen. Per seconde worden er maar liefst 4.000 aanvallen uitgevoerd, zegt Asnot. Alle sectoren worden onder vuur genomen, van de gezondheidssector en defensie tot grote en kleine bedrijven.
AI tools
Die stijging is deels te wijten aan de komst en snelle groei van artificiele intelligentie, AI. AI heeft al veel positieve evoluties met zich meegebracht, maar het versimpelt ook de werkwijze van vele hackers, zegt Asnot.
Vroeger moest je als hacker een code kunnen programmeren. Nu bestaan er AI tools om bijvoorbeeld phishingmails automatisch voor je te laten maken.
- Applicatiebeveiliging kraakt onder de snelheid van AI-ontwikkelingen - 6 juli 2026
- Evaluatie datalek gemeente Epe - 3 juli 2026
- Waarom informatiebeveiliging nooit af is - 3 juli 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Applicatiebeveiliging kraakt onder de snelheid van AI-ontwikkelingen | Verder lezen | |
Evaluatie datalek gemeente Epe | Verder lezen | |
Waarom informatiebeveiliging nooit af is | Verder lezen | |
De Cloud Act en digitale soevereiniteit ontrafelt | Verder lezen | |
AI zet decennia cybersecurity op zijn kop | Verder lezen | |
Privacyklachten stijgen explosief – en de overheid staat in de top 3 | Verder lezen | |
Maatregelen nodig voor automatisering Van Brienenoordbrug | Verder lezen | |
AP stelt procesbeschrijving voor verscherpt toezicht vast | Verder lezen | |
Digitale weerbaarheid: waarom een strategische aanpak noodzakelijk is | Verder lezen | |
Privacyschending bij de verkoop van ‘verloren pakketten’: Bol start onderzoek | Verder lezen |