Cybercrime experts diep bezorgd om gevaar deepfakes
Deepfake technologie houdt de gemoederen flink bezig. De gevaren van deepfakes zijn op dit moment dan ook vele malen groter dan de positieve dingen die de gemanipuleerde fragmenten kunnen opleveren.
Een deepfake is een audio of videofragment van een of meerdere personen, dat digitaal gemanipuleerd is door een algoritme. Door de bewerking lijkt het alsof iemand iets zegt of doet, terwijl dit in werkelijkheid nooit gebeurd is. Dat kan vermakelijk en onschuldig zijn, zoals de filmpjes van zingende en dansende politici die tijdens de afgelopen Tweede Kamerverkiezingen de ronde deden. Er schuilt echter ook groot gevaar in, want mensen kunnen hierdoor, zelfs zonder dat ze het doorhebben, in een kwaad daglicht worden gesteld. Onwenselijke zaken als desinformatie en wraakporno komen dan al snel om de hoek kijken.
Ceo fraude in videovergadering
Daarnaast ligt cybercrime op de loer. De technologie achter deepfakes gaat met grote sprongen vooruit, waardoor de filmpjes en geluidsfragmenten steeds moeilijker van echt te onderscheiden zijn. Dat bleek onlangs nog bij een grote organisatie in Hongkong.
Verder lezen bij de bron- Applicatiebeveiliging kraakt onder de snelheid van AI-ontwikkelingen - 6 juli 2026
- Evaluatie datalek gemeente Epe - 3 juli 2026
- Waarom informatiebeveiliging nooit af is - 3 juli 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Applicatiebeveiliging kraakt onder de snelheid van AI-ontwikkelingen | Verder lezen | |
Evaluatie datalek gemeente Epe | Verder lezen | |
Waarom informatiebeveiliging nooit af is | Verder lezen | |
De Cloud Act en digitale soevereiniteit ontrafelt | Verder lezen | |
AI zet decennia cybersecurity op zijn kop | Verder lezen | |
Privacyklachten stijgen explosief – en de overheid staat in de top 3 | Verder lezen | |
Maatregelen nodig voor automatisering Van Brienenoordbrug | Verder lezen | |
AP stelt procesbeschrijving voor verscherpt toezicht vast | Verder lezen | |
Digitale weerbaarheid: waarom een strategische aanpak noodzakelijk is | Verder lezen | |
Privacyschending bij de verkoop van ‘verloren pakketten’: Bol start onderzoek | Verder lezen |