Skip to main content

Booking.com meldt datalekken op tijd na ingrijpen AP

De Autoriteit Persoonsgegevens, AP, rondt een periode af van intensiever toezicht op Booking.com. De AP monitorde in 2023 een jaar lang of Booking.com zich goed hield aan de regels rond het melden van datalekken, omdat de AP aanwijzingen had dat Booking.com eerder datalekken niet altijd op tijd meldde. De AP concludeert nu dat Booking.com zich in 2023 goed hield aan de regels rond het melden van datalekken.

De AP legde Booking.com in 2021 een boete van 475.000 euro op vanwege het te laat melden van een datalek. Bij dit lek maakten criminelen persoonsgegevens van 4.000 klanten buit, waaronder creditcardgegevens van 300 slachtoffers. Ook in de periode daarna meldde het bedrijf mogelijk enkele datalekken niet op tijd bij de AP.

Door het instellen van intensiever toezicht wilde de AP zekerstellen dat Booking.com datalekken op tijd meldt, zowel bij de AP als bij de slachtoffers. Booking.com moest gedurende 2023 rapporteren over de maatregelen die het bedrijf nam om datalekken op tijd te melden aan de AP. Ook moest Booking.com rapporteren over maatregelen om toekomstige incidenten te voorkomen. Daarnaast heeft de AP gecontroleerd of Booking.com bepaalde incidenten onterecht helemaal niet heeft gemeld. In de periode van geintensiveerd toezicht bleek het bedrijf alle incidenten die het moest melden, ook daadwerkelijk te melden. 

Verder lezen bij de bron
IB&P

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

Ransomware bij een leverancier – waarom wachten geen strategie is
Een ransomware-incident bij een leverancier kan de gemeentelijke dienstverlening direct raken, juist omdat overzicht, contractmanagement en voorbereiding vaak onvoldoende zijn ingericht. Door inzicht te hebben in leveranciers, duidelijke afspraken te maken en ook organisatorisch na te denken over handelingsperspectief, voorkom je dat de gemeente bij een incident in een afwachtende slachtofferrol belandt.
Onzichtbare AI in systemen: privacyrisico’s voor gemeenten
In deze blog leggen we uit hoe AI ongemerkt gemeentelijke software binnendringt, waarom dit een privacyrisico vormt en hoe je hier als gemeente grip op houdt.
Het belang van de Management Review binnen het ISMS
Een ISMS is geen tool die je even aanzet en afvinkt. Het is een continu proces waarin je risico’s beheerst, maatregelen borgt en blijft verbeteren. En in dat proces is één moment echt cruciaal: de management review. In deze blog leg ik uit wat dit inhoudt, waarom het zo belangrijk is en hoe je het als gemeente maximaal benut.

Meer recente berichten

Het nieuwe ransomwarehandboek: ai-gestuurde afpersing en data-first-aanvallen
Verder lezen
Privacy First hekelt voorstel om UBO-register openbaar te maken
Verder lezen
Is de AWS European Sovereign Cloud soeverein genoeg?
Verder lezen
Grote Limburgse ziekenhuizen realistisch over dreiging van cybercriminaliteit: Je kan het risico nooit helemaal wegwerken
Verder lezen
‘SVB niet afhankelijk van cloud voor primair proces’
Verder lezen
Nederlandse cyberweerbaarheid aan vele kanten onder druk
Verder lezen
Toyota aangeklaagd door bestuurder na explosieve stijging verzekeringspremie door gedeelde rijdata
Verder lezen
Slachtoffer bankhelpdeskfraude krijgt 84.000 euro schade niet vergoed
Verder lezen
Beveiligingsexpert waarschuwt: overheden bespioneren ons met AI
Verder lezen
Veilige ITAD: verantwoord afscheid nemen van afgeschreven IT-middelen
Verder lezen