Skip to main content

Slechts drie procent van de organisaties is klaar voor hedendaagse cyberdreigingen

Uit een gepubliceerd onderzoek van Cisco blijkt dat slechts 3 procent van de organisaties wereldwijd over het volwassen niveau van paraatheid beschikt dat nodig is om veerkrachtig te zijn tegen de hedendaagse cyberbeveiligingsrisico s.

De Cisco Cybersecurity Readiness Index 2024 benadrukt een significante daling in paraatheid ten opzichte van vorig jaar, toen 15 procent van de bedrijven als volwassen werd beschouwd.

Belangrijkste bevindingen:

  • Onvoldoende voorbereid: 67 procent van de organisaties bevindt zich in de begin of formatieve fase van paraatheid, waardoor ze kwetsbaar zijn voor cyberaanvallen.
  • Toekomstige incidenten verwacht: 73 procent van de respondenten verwacht dat een cyberbeveiligingsincident hun bedrijf in de komende 12 tot 24 maanden zal ontwrichten.
  • Hoge kosten van onvoorbereidheid: 54 procent van de respondenten heeft het afgelopen jaar een cyberincident meegemaakt, met kosten van minstens 300.000 Dollar voor 52 procent van de getroffenen.
  • Overbelasting door puntoplossingen: 80 procent van de organisaties ervaart vertraging in detectie, respons en herstel door te veel verschillende beveiligingsoplossingen.
Verder lezen bij de bron
IB&P

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

De nieuwe Archiefwet: waarom informatiebeveiliging hierbij moet aanhaken
Op 1 januari 2027 treedt de nieuwe Archiefwet in werking. Op het eerste gezicht lijkt dat vooral een onderwerp voor informatiebeheer, DIV, de gemeentearchivaris of juridische zaken. Toch raakt de nieuwe wet ook duidelijk aan informatiebeveiliging.
Waarom BIO2 vooral om eigenaarschap in de lijn vraagt
BIO2 maakt informatiebeveiliging nadrukkelijk onderdeel van goed management: proceseigenaren moeten risico’s kennen, keuzes maken en opvolging organiseren. Daarmee verschuift de focus van losse maatregelen naar aantoonbaar eigenaarschap, samenwerking en risicogestuurde sturing binnen de gemeentelijke praktijk.
Jouw leverancier, jouw risico: Waarom ketenrisico’s geen IT-probleem zijn
Veel gemeenten vertrouwen op leveranciers, maar blijven zelf verantwoordelijk voor de risico’s in de keten. In deze blog lees je waarom ketenrisico’s actief bestuurd moeten worden en hoe je als organisatie grip krijgt op leveranciers, contracten en continuïteit.

Meer recente berichten

Applicatiebeveiliging kraakt onder de snelheid van AI-ontwikkelingen
Verder lezen
Evaluatie datalek gemeente Epe
Verder lezen
Waarom informatiebeveiliging nooit af is
Verder lezen
De Cloud Act en digitale soe­ve­rei­ni­teit ontrafelt
Verder lezen
AI zet decennia cybersecurity op zijn kop
Verder lezen
Privacyklachten stijgen explosief – en de overheid staat in de top 3
Verder lezen
Maatregelen nodig voor automatisering Van Brienenoordbrug
Verder lezen
AP stelt procesbeschrijving voor verscherpt toezicht vast
Verder lezen
Digitale weerbaarheid: waarom een strategische aanpak noodzakelijk is
Verder lezen
Privacyschending bij de verkoop van ‘verloren pakketten’: Bol start onderzoek
Verder lezen