Skip to main content

Cyberaanval op gemeenten Voorschoten en Wassenaar afgeslagen

Vlak voor het Paasweekend heeft er een cyberaanval plaatsgevonden op de ICT van zowel de gemeente Voorschoten als Wassenaar. Aan het eind van de ochtend van 29 maart werd een piekbelasting geconstateerd. De systemen zijn daarop direct uitgezet, waardoor de aanval succesvol werd afgeslagen. Dat blijkt uit een brief van het college aan de gemeenteraad.

Er is direct een crisisteam ingericht en vervolgens werd contact opgenomen met de informatiebeveiligingsdienst, IBD, van de VNG en het Nationaal Cybersecurity Centrum, NCSC. Ook is, mede op advies van de NCSC, de politie ingeschakeld.

De belangrijkste impact van de aanval was dat ambtenaren niet meer op afstand konden werken. Alleen op het gemeentehuis waren alle applicaties gewoon beschikbaar. Inwoners hebben niets van de aanval gemerkt, de dienstverlening bleef intact. Er is het hele weekend doorgewerkt en op dinsdag 2 april werkte het systeem vrijwel weer normaal.

Verder lezen bij de bron
IB&P

Lees ons boek

Gemeenten. Bewustzijn. Privacy.

Het handboek voor informatiebewustzijn bij de lokale overheid.

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

Wat is ethisch hacken en waarom is het belangrijk?
Stel je voor dat je een inbreker bent, maar dan eentje met goede bedoelingen. Je zoekt naar zwakke plekken in een huis om de eigenaar te waarschuwen, zodat hij ze kan repareren. Dat is precies wat ethical hackers doen, maar dan met computers en netwerken. In deze blog neem ik je mee in hun wereld.
Applicatiebeheer en de AVG: wat moet je weten?
Als applicatiebeheerder beheer je alle applicaties waarin persoonsgegevens worden verwerkt binnen de gemeente. Maar hoe zorg je dat deze applicaties voldoen aan de vereisten van de AVG?
Van code naar vertrouwen: bouw het veilig
Software is overal. Maar hoe zit het eigenlijk met de veiligheid van software? Is de software bestand tegen hackers, datalekken en technische verstoringen?

Meer recente berichten

7 dingen die je nooit moet vragen of delen met chatbots
Verder lezen
Cybercriminaliteit in 2025, de belangrijkste beveiligingsuitdagingen
Verder lezen
Cyberaanval? Onderwijsbestuurders moeten straks op cursus
Verder lezen
AP: mensen weinig bewust van gegevens die auto s allemaal verzamelen
Verder lezen
Privacy waakhond AP kraakt wet voor grensoverschrijdende uitwisseling van zorgdata
Verder lezen
Belangstelling voor cyberveiligheid groeit bij mkb
Verder lezen
CCV beheert cybersecurity evaluatietool Cyra
Verder lezen
Waarschuwing: Privacy in gevaar bij AI software Microsoft 365
Verder lezen
De EU moet zichzelf boete geven: houdt zich niet aan eigen privacyregels
Verder lezen
Nederlandse hackers vinden kwetsbaarheden in VPN server SonicWall
Verder lezen