Skip to main content

Europese bedrijven niet opgezet met minder strenge cloudwetgeving

Enkele grote Europese cloudproviders en gebruikers zijn niet opgezet met de Belgisch, Europese plannen om de regels rond de beveiliging van data te versoepelen. Dat vormt risico s, maar geeft hen ook meer concurrentie.

In een open brief vragen verschillende bedrijven, waaronder Proximus, Airbus, OVH, Sopra Steria, Orange, EDF, Capgemini en Deutsche Telekom, dat Europa het cybersecurity certification scheme voor clouddiensten, kortweg EUCS, herbekijkt. Die classificatie moet bedrijven en overheden helpen om de geschikte aanbieder te kiezen om hun data te verwerken of bewaren.

De ondertekenaars stellen dat de meest recente versie van dat plan veel soepeler is, waardoor Amerikaanse of Chinese aanbieders vlotter in aanmerking komen. Dat creeert een risico op illegale datatoegang op basis van buitenlandse wetten, vrezen ze.

Samen met Europees bedrijf

In eerdere versies was EUCS veel strenger en moest een Amerikaans bedrijf via een joint venture of nauwe samenwerking met een Europees bedrijf haar diensten aanbieden. Zoals het er nu uitziet moet dat niet. Maar landen zoals de VS hebben ook wetten die hen toelaten om de data van hun eigen spelers in te kijken, wat kan betekenen dat data van Europese bedrijven of instellingen die bij een Amerikaanse speler worden bewaard of verwerkt, mogelijk kunnen ingekeken worden door de Amerikaanse overheid.

Verder lezen bij de bron
IB&P

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

Jouw leverancier, jouw risico: Waarom ketenrisico’s geen IT-probleem zijn
Veel gemeenten vertrouwen op leveranciers, maar blijven zelf verantwoordelijk voor de risico’s in de keten. In deze blog lees je waarom ketenrisico’s actief bestuurd moeten worden en hoe je als organisatie grip krijgt op leveranciers, contracten en continuïteit.
Ransomware bij een leverancier – waarom wachten geen strategie is
Een ransomware-incident bij een leverancier kan de gemeentelijke dienstverlening direct raken, juist omdat overzicht, contractmanagement en voorbereiding vaak onvoldoende zijn ingericht. Door inzicht te hebben in leveranciers, duidelijke afspraken te maken en ook organisatorisch na te denken over handelingsperspectief, voorkom je dat de gemeente bij een incident in een afwachtende slachtofferrol belandt.
Onzichtbare AI in systemen: privacyrisico’s voor gemeenten
In deze blog leggen we uit hoe AI ongemerkt gemeentelijke software binnendringt, waarom dit een privacyrisico vormt en hoe je hier als gemeente grip op houdt.

Meer recente berichten

Realiteit van ransomware: kruip in het hoofd van een hacker
Verder lezen
Docenten kijken na met AI: slimme tijdsbesparing of risicovol?
Verder lezen
AI in het bedrijfsleven: innovatie stimuleren zonder het cyberrisico te vergroten
Verder lezen
AP wijst scholen op privacyrisico’s bij gebruik van digitale leermiddelen
Verder lezen
Adviescollege ICT publiceert concrete veiligheidslessen
Verder lezen
Steeds vaker wordt geëxperimenteerd met AI-cameras: is het gebruik daarvan veilig?
Verder lezen
Digitale weerbaarheid is geen certificaat
Verder lezen
Drie grootste steden delen pasfoto’s niet meer met het UWV
Verder lezen
Stad Herentals laat zich vrijwillig hacken voor televisieprogramma: “Zie het als een brandoefening”
Verder lezen
AP onderzoekt of UWV paspoortkopieën mocht opvragen
Verder lezen