Skip to main content

Europese bedrijven niet opgezet met minder strenge cloudwetgeving

Enkele grote Europese cloudproviders en gebruikers zijn niet opgezet met de Belgisch, Europese plannen om de regels rond de beveiliging van data te versoepelen. Dat vormt risico s, maar geeft hen ook meer concurrentie.

In een open brief vragen verschillende bedrijven, waaronder Proximus, Airbus, OVH, Sopra Steria, Orange, EDF, Capgemini en Deutsche Telekom, dat Europa het cybersecurity certification scheme voor clouddiensten, kortweg EUCS, herbekijkt. Die classificatie moet bedrijven en overheden helpen om de geschikte aanbieder te kiezen om hun data te verwerken of bewaren.

De ondertekenaars stellen dat de meest recente versie van dat plan veel soepeler is, waardoor Amerikaanse of Chinese aanbieders vlotter in aanmerking komen. Dat creeert een risico op illegale datatoegang op basis van buitenlandse wetten, vrezen ze.

Samen met Europees bedrijf

In eerdere versies was EUCS veel strenger en moest een Amerikaans bedrijf via een joint venture of nauwe samenwerking met een Europees bedrijf haar diensten aanbieden. Zoals het er nu uitziet moet dat niet. Maar landen zoals de VS hebben ook wetten die hen toelaten om de data van hun eigen spelers in te kijken, wat kan betekenen dat data van Europese bedrijven of instellingen die bij een Amerikaanse speler worden bewaard of verwerkt, mogelijk kunnen ingekeken worden door de Amerikaanse overheid.

Verder lezen bij de bron
IB&P

Lees ons boek

Gemeenten. Bewustzijn. Privacy.

Het handboek voor informatiebewustzijn bij de lokale overheid.

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

De 5 meest gemaakte fouten in verwerkersovereenkomsten
: Een van de belangrijkste eisen uit de AVG is het afsluiten van een verwerkersovereenkomst wanneer je persoonsgegevens door een externe partij laat verwerken. In de praktijk gaat dat echter nog vaak mis. Verwerkersovereenkomsten zijn te vaag, onvolledig of sluiten niet aan op de werkelijkheid. In deze blog lees je de vijf meest voorkomende fouten én hoe je ze voorkomt.
Veiligheid begint met inzicht: zo geef je kwetsbaarhedenbeheer vorm
Het is belangrijk om kwetsbaarheden niet ad hoc, maar structureel aan te pakken. Niet alleen binnen je eigen ICT-omgeving, maar ook daarbuiten. In deze blog leggen we uit wat kwetsbaarhedenbeheer is, waarom het zo belangrijk is en hoe je het goed organiseert.
Hoe interne audits leiden tot verbetering
Informatiebeveiliging en privacy zijn essentieel, vooral voor gemeenten die werken met gevoelige gegevens en kritieke processen. Risicobeheer, naleving van wetgeving en continue verbetering zijn hierbij onmisbaar. Naast IT- en security-experts speelt ook de interne auditafdeling een cruciale rol. Maar hoe zorg je dat audits meer zijn dan een vinklijstje en echt bijdragen aan verbeteringen? In deze blog delen we de belangrijkste stappen, uitdagingen en praktische tips.

Meer recente berichten

Toezichthouder pakt websites aan die illegaal cookies plaatsen
Verder lezen
Impact van de Meldplicht in NIS2 op Cybersecurity
Verder lezen
Minister: politie gaat te lang bewaarde gegevens over burgers vernietigen
Verder lezen
De omgang met geheime informatie bij politie en NCTV
Verder lezen
Groot datalek bij Fontys: honderden gegevens en mails makkelijk toegankelijk
Verder lezen
Zwakke configuratie in Salesforce lokt cyberaanvallen uit
Verder lezen
Waarom serieuze investeringen in AP nodig blijven
Verder lezen
Nieuwe spionagewet: wat betekent dit voor bedrijven en HR?
Verder lezen
Privacy International eist openheid Britse overheid over iCloud-backdoor
Verder lezen
Zo ziet het industriële dreigingslandschap eruit
Verder lezen