Journalisten PowNed dragen voortaan bodycam als wapen tegen agressie
Verslaggevers van omroep PowNed dragen sinds vorige week maandag bodycams in de hoop dat de agressie jegens journalisten zoals bij de pro Palestina demonstraties afneemt. We kunnen gewoon ons werk niet meer doen.
PowNed baas Dominique Weesie is pislink over het aanhoudend geweld tegen zijn mensen, zoals vorige week maar ook maandag bij de bezetting van de Universiteit van Amsterdam. We hadden al een beveiliger naast de verslaggever, en nu dragen onze mensen ook een bodycam, een GoPro achtig cameraatje dat filmt vanaf het moment dat we arriveren totdat we weer gaan.
Zijn verslaggevers en journalisten worden bedreigd, bekogeld met bekertjes urine, klemgereden, hardhandig buitengewerkt, of zelfs met vuistslagen bewerkt. De rellen bij de UvA waren de druppel voor Weesie. Ik heb een dame die sinds vorige week niet meer naar de demonstraties durft. Ze slaapt er slecht door. Dat vind ik nogal wat. En een andere dame heeft vanwege de agressie zelfs ander werk gezocht. Met de bodycambeelden wil ik laten zien waar de media tegenwoordig mee geconfronteerd worden als zij gewoon verslag willen doen. We kunnen gewoon ons werk niet meer doen.
Verder lezen bij de bron- Applicatiebeveiliging kraakt onder de snelheid van AI-ontwikkelingen - 6 juli 2026
- Evaluatie datalek gemeente Epe - 3 juli 2026
- Waarom informatiebeveiliging nooit af is - 3 juli 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Applicatiebeveiliging kraakt onder de snelheid van AI-ontwikkelingen | Verder lezen | |
Evaluatie datalek gemeente Epe | Verder lezen | |
Waarom informatiebeveiliging nooit af is | Verder lezen | |
De Cloud Act en digitale soevereiniteit ontrafelt | Verder lezen | |
AI zet decennia cybersecurity op zijn kop | Verder lezen | |
Privacyklachten stijgen explosief – en de overheid staat in de top 3 | Verder lezen | |
Maatregelen nodig voor automatisering Van Brienenoordbrug | Verder lezen | |
AP stelt procesbeschrijving voor verscherpt toezicht vast | Verder lezen | |
Digitale weerbaarheid: waarom een strategische aanpak noodzakelijk is | Verder lezen | |
Privacyschending bij de verkoop van ‘verloren pakketten’: Bol start onderzoek | Verder lezen |