Skip to main content

Journalisten PowNed dragen voortaan bodycam als wapen tegen agressie

Verslaggevers van omroep PowNed dragen sinds vorige week maandag bodycams in de hoop dat de agressie jegens journalisten zoals bij de pro Palestina demonstraties afneemt. We kunnen gewoon ons werk niet meer doen.

PowNed baas Dominique Weesie is pislink over het aanhoudend geweld tegen zijn mensen, zoals vorige week maar ook maandag bij de bezetting van de Universiteit van Amsterdam. We hadden al een beveiliger naast de verslaggever, en nu dragen onze mensen ook een bodycam, een GoPro achtig cameraatje dat filmt vanaf het moment dat we arriveren totdat we weer gaan.

Zijn verslaggevers en journalisten worden bedreigd, bekogeld met bekertjes urine, klemgereden, hardhandig buitengewerkt, of zelfs met vuistslagen bewerkt. De rellen bij de UvA waren de druppel voor Weesie. Ik heb een dame die sinds vorige week niet meer naar de demonstraties durft. Ze slaapt er slecht door. Dat vind ik nogal wat. En een andere dame heeft vanwege de agressie zelfs ander werk gezocht. Met de bodycambeelden wil ik laten zien waar de media tegenwoordig mee geconfronteerd worden als zij gewoon verslag willen doen. We kunnen gewoon ons werk niet meer doen.

Verder lezen bij de bron
IB&P

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

Informatiebeveiliging is geen ICT-feestje
Informatiebeveiliging wordt zichtbaar via MFA, logging, back-ups en pentests. Maar de risico’s die er echt toe doen ontstaan in inkoop, procesinrichting, gegevensdeling en bestuurlijke prioriteiten. Erna Havinga over hoe je daar het goede gesprek over voert.
De nieuwe Archiefwet: waarom informatiebeveiliging hierbij moet aanhaken
Op 1 januari 2027 treedt de nieuwe Archiefwet in werking. Op het eerste gezicht lijkt dat vooral een onderwerp voor informatiebeheer, DIV, de gemeentearchivaris of juridische zaken. Toch raakt de nieuwe wet ook duidelijk aan informatiebeveiliging.
Waarom BIO2 vooral om eigenaarschap in de lijn vraagt
BIO2 maakt informatiebeveiliging nadrukkelijk onderdeel van goed management: proceseigenaren moeten risico’s kennen, keuzes maken en opvolging organiseren. Daarmee verschuift de focus van losse maatregelen naar aantoonbaar eigenaarschap, samenwerking en risicogestuurde sturing binnen de gemeentelijke praktijk.

Meer recente berichten

‘Jonge juristen gebruiken vaker AI, maar ervaren collega’s zijn kritischer’
Verder lezen
Ondernemers Waadhoeke praten tijdens nazomerborrel over cyberveiligheid
Verder lezen
Be­las­ting­dienst mag bijzondere gegevens gebruiken voor dis­cri­mi­na­tie­con­tro­le
Verder lezen
Duizenden organisaties nog niet klaar voor nieuwe cyberwet, vakbeurs Cybersec Netherlands in teken van digitale weerbaarheid
Verder lezen
Datalek CJIB na koppelen verkeersovertredingen en strafzaken aan verkeerde personen
Verder lezen
Hoe verbeter je ot-security?
Verder lezen
Overheid scherpt privacy-afspraken met Salesforce aan
Verder lezen
Waarom cybersecurity-awarenesstraining medewerkers in de steek laat
Verder lezen
De FRIA voor AI-systemen komt eraan: bereid u voor
Verder lezen
BIO2: dit verandert voor de informatiebeveiliging bij de overheid
Verder lezen