Skip to main content

Politie luidt noodklok over encryptie op digitale platforms in Nederland

Versleutelde, digitale platforms zijn vrijplaatsen geworden waar criminelen ongestoord met elkaar kunnen communiceren. De politie wil dat techbedrijven maatregelen nemen om ervoor te zorgen dat op afgeschermde communicatiediensten geen criminele activiteiten plaatsvinden. Het zicht ontbreekt waardoor het een stuk onveiliger wordt, zegt Henk Geveke, lid van de korpsleiding.

Europese politiechefs luidden onlangs in een gezamenlijke verklaring de noodklok. Zij riepen overheden en techbedrijven op om actie te ondernemen tegen de zogeheten end to endversleuteling op communicatiediensten. Volgens hen verhindert deze encryptie autoriteiten bij het verkrijgen van bewijsmateriaal. Techbedrijven kunnen door de versleuteling niet meer waarnemen wat er gebeurt op hun platforms.

Het belemmert ook de rechtshandhaving in het verkrijgen en gebruiken van bewijsmateriaal in onderzoeken, zegt Henk Geveke, lid van de korpsleiding met de portefeuille technologie en innovatie. En dan gaat het om de ernstigste misdrijven zoals seksueel misbruik van kinderen, drugshandel, wapenhandel, terrorisme, maar ook opdrachten voor liquidaties.

Verder lezen bij de bron
IB&P

Lees ons boek

Gemeenten. Bewustzijn. Privacy.

Het handboek voor informatiebewustzijn bij de lokale overheid.

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

Wat is ethisch hacken en waarom is het belangrijk?
Stel je voor dat je een inbreker bent, maar dan eentje met goede bedoelingen. Je zoekt naar zwakke plekken in een huis om de eigenaar te waarschuwen, zodat hij ze kan repareren. Dat is precies wat ethical hackers doen, maar dan met computers en netwerken. In deze blog neem ik je mee in hun wereld.
Applicatiebeheer en de AVG: wat moet je weten?
Als applicatiebeheerder beheer je alle applicaties waarin persoonsgegevens worden verwerkt binnen de gemeente. Maar hoe zorg je dat deze applicaties voldoen aan de vereisten van de AVG?
Van code naar vertrouwen: bouw het veilig
Software is overal. Maar hoe zit het eigenlijk met de veiligheid van software? Is de software bestand tegen hackers, datalekken en technische verstoringen?

Meer recente berichten

7 dingen die je nooit moet vragen of delen met chatbots
Verder lezen
Cybercriminaliteit in 2025, de belangrijkste beveiligingsuitdagingen
Verder lezen
Cyberaanval? Onderwijsbestuurders moeten straks op cursus
Verder lezen
AP: mensen weinig bewust van gegevens die auto s allemaal verzamelen
Verder lezen
Privacy waakhond AP kraakt wet voor grensoverschrijdende uitwisseling van zorgdata
Verder lezen
Belangstelling voor cyberveiligheid groeit bij mkb
Verder lezen
CCV beheert cybersecurity evaluatietool Cyra
Verder lezen
Waarschuwing: Privacy in gevaar bij AI software Microsoft 365
Verder lezen
De EU moet zichzelf boete geven: houdt zich niet aan eigen privacyregels
Verder lezen
Nederlandse hackers vinden kwetsbaarheden in VPN server SonicWall
Verder lezen