AP: kabinet moet wet aanpassen om journalisten bij Kadaster database te laten
De Autoriteit Persoonsgegevens constateert dat de door het kabinet voorgestelde afscherming van persoonsgegevens in de Kadaster vastgoeddatabase nog niet aan haar eisen voldoet. Zo zou de Kadasterwet aangepast moeten worden om journalisten toegang te verlenen.
De privacytoezichthouder schrijft in een brief aan de Nederlandse minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening Mona Keijzer dat de voorgestelde aanpassingen aan het zogenoemde Kadasterbesluit op drie punten moeten veranderen. Het belangrijkste punt is de toezegging van toegang voor journalisten tot de database van vastgoedgegevens. Volgens de AP is er volgens de huidige wet geen bewijs geleverd dat toegang voor journalisten de rechtszekerheid van de verhandeling van vastgoed bevordert. De toezichthouder schrijft: Voor het op naam ontsluiten van de openbare registers voor journalisten bestaat dus geen geldige AVG grondslag.
Verder lezen bij de bron- Slimme deurbellen vormen een surveillancestaat - 2 oktober 2026
- De basis van cybersecurity ligt in email security - 2 oktober 2026
- Gemeente Son en Breugel werkt nog aan AI-beleid - 1 oktober 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Slimme deurbellen vormen een surveillancestaat | Verder lezen | |
De basis van cybersecurity ligt in email security | Verder lezen | |
Gemeente Son en Breugel werkt nog aan AI-beleid | Verder lezen | |
Gemeenteraad wil duidelijkheid over beveiliging eigen vertrouwelijke gegevens | Verder lezen | |
Autoriteit Persoonsgegevens krijgt volgend jaar 3 miljoen euro minder budget | Verder lezen | |
Wat vraagt ISO 27001 van medewerkers? | Verder lezen | |
25.000 oude raadsdocumenten Lansingerland blijven offline | Verder lezen | |
Van Veldhoven onderzoekt extra cyberregels voor omvormers thuisbatterijen en zonnepanelen na weerbaarheidsrapport | Verder lezen | |
Gemeente haalt webcams uit de lucht na kritiek op privacy | Verder lezen | |
De praktijk van collectief digitaliseren | Verder lezen |