Skip to main content

Camera s, diefstalbeveiliging en de AVG, hoe regel je dat goed?

In een steeds meer connected wereld is het gebruik van bewakingscamera s alledaags geworden. Of het nu gaat om beveiliging, monitoring of naleving, organisaties zetten camera s in om visuele gegevens vast te leggen. Met deze toegenomen surveillance komt echter de verantwoordelijkheid om de privacy van individuen te beschermen. Hoe pak je dat aan?

Veesion and Axians
Axians is trotse partner van Veesion en distributeur voor de Benelux. Het van oorsprong Franse bedrijf Veesion heeft een unieke technologie voor gebaarherkenning ontwikkeld. Sinds 2018 wordt de software effectief ingezet voor diefstaldetectie in tienduizenden winkels over de hele wereld, met als doel winkeldiefstal te minimaliseren.

Het partnerschap stelt de klanten van Axians in staat om gebruik te maken van de geavanceerde technologie van Veesion om effectief winkeldiefstal tegen te gaan.

Veesion en Axians streven ernaar om winkeldiefstal met tenminste 60 procent te verminderen. Dit brengt allereerst de financiele verliezen voor retailers drastisch terug, het verbetert het winkelklimaat voor klanten en het zorgt voor prettigere arbeidsomstandigheden voor winkelmedewerkers.

Voldoen aan de wet
Axians helpt al jarenlang vele retailers op verantwoorde wijze met moderne technologie. Zeker ook in onze rol als Master Reseller van Veesion ondersteunen we onze relaties bij het voldoen aan de wetgeving, normen en waarden. Daarom dit artikel! Hierin…

  • Geven we praktische informatie voor een verantwoord gebruik van de Veesion software die volledig past binnen de AVG.
  • Stellen we een format voor een Privacy Statement beschikbaar dat jou helpt om conform de AVG te handelen!

1. Camerabeveiliging en de AVG
Voldoen aan privacy wet en regelgeving is van essentieel belang als je gebruik maakt van camerabeveiliging. Want als je camerabeveiligingsmaatregelen implementeert, ben je verplicht het recht op privacy van individuen te respecteren en beschermen. De AVG is meer dan een set aan regels, het helpt om dit alles goed aan te pakken!

Verder lezen bij de bron
IB&P

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

De nieuwe Archiefwet: waarom informatiebeveiliging hierbij moet aanhaken
Op 1 januari 2027 treedt de nieuwe Archiefwet in werking. Op het eerste gezicht lijkt dat vooral een onderwerp voor informatiebeheer, DIV, de gemeentearchivaris of juridische zaken. Toch raakt de nieuwe wet ook duidelijk aan informatiebeveiliging.
Waarom BIO2 vooral om eigenaarschap in de lijn vraagt
BIO2 maakt informatiebeveiliging nadrukkelijk onderdeel van goed management: proceseigenaren moeten risico’s kennen, keuzes maken en opvolging organiseren. Daarmee verschuift de focus van losse maatregelen naar aantoonbaar eigenaarschap, samenwerking en risicogestuurde sturing binnen de gemeentelijke praktijk.
Jouw leverancier, jouw risico: Waarom ketenrisico’s geen IT-probleem zijn
Veel gemeenten vertrouwen op leveranciers, maar blijven zelf verantwoordelijk voor de risico’s in de keten. In deze blog lees je waarom ketenrisico’s actief bestuurd moeten worden en hoe je als organisatie grip krijgt op leveranciers, contracten en continuïteit.

Meer recente berichten

Applicatiebeveiliging kraakt onder de snelheid van AI-ontwikkelingen
Verder lezen
Evaluatie datalek gemeente Epe
Verder lezen
Waarom informatiebeveiliging nooit af is
Verder lezen
De Cloud Act en digitale soe­ve­rei­ni­teit ontrafelt
Verder lezen
AI zet decennia cybersecurity op zijn kop
Verder lezen
Privacyklachten stijgen explosief – en de overheid staat in de top 3
Verder lezen
Maatregelen nodig voor automatisering Van Brienenoordbrug
Verder lezen
AP stelt procesbeschrijving voor verscherpt toezicht vast
Verder lezen
Digitale weerbaarheid: waarom een strategische aanpak noodzakelijk is
Verder lezen
Privacyschending bij de verkoop van ‘verloren pakketten’: Bol start onderzoek
Verder lezen