Skip to main content

Nederlands Register voor Functionarissen voor Gegevensbescherming is actief

Het Nederlands Register voor Functionarissen voor Gegevensbescherming is actief. In dat register kunnen zulke FG s worden opgenomen, die nu vaak verplicht zijn in organisaties en overheden. De database is bedoeld voor transparantie en versterking van de kwaliteit van de FG.

Het Nederlands Register voor Functionarissen voor Gegevensbescherming is sinds donderdagmiddag actief, al is er op dit moment nog geen doorzoekbare database. Wel kunnen Functionarissen Gegevensbescherming, ofwel FG’s, zich nu al aanmelden bij het register. In de toekomst moet het register wel volledig doorzoekbaar worden.

Het register is onder andere bedoeld om doorzoekbaar te zijn, zodat iedere burger of klant kan zien welke FG waar werkt. Ook is dat handig voor toezicht; nu houdt met name de Autoriteit Persoonsgegevens dat toezicht, maar door het register zouden ook andere partijen of media bijvoorbeeld onderzoek kunnen doen naar de staat van de functie. Daar staat tegenover dat het niet verplicht is voor FG’s om zich in het nieuwe register in te schrijven, waardoor dat dat mogelijk niet compleet is. Een FG moet zich daarentegen wel verplicht aanmelden bij de Autoriteit Persoonsgegevens. Verder is het doel van het register om ‘de kwaliteit en onafhankelijkheid van de FG te versterken’ en om ‘duidelijkheid te bieden over functie-eisen zoals de AVG voorschrijft’.

Verder lezen bij de bron
IB&P

Lees ons boek

Gemeenten. Bewustzijn. Privacy.

Het handboek voor informatiebewustzijn bij de lokale overheid.

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

Waarom privacy voelt als een last
Voor veel mensen voelt privacy als gedoe. Weer een DPIA, nog een formulier, een vinkje hier, een verwerkersovereenkomst daar. In deze blog kijken we waarom privacy in de praktijk vaak als een last voelt. Maar belangrijker nog: wat je kunt doen om het wél werkbaar te maken. Want ja, het is extra werk. Maar het hoeft geen blok aan je been te zijn.
Informatiebeveiliging vraagt om gedragsverandering
Gedrag verandert niet door kennisoverdracht alleen. Het draait om de dagelijkse keuzes die medewerkers maken. Goede informatiebeveiliging vraagt daarom om gedragsverandering, en uiteindelijk om een cultuurverandering binnen de organisatie.
Waarom interne audits voor privacy leiden tot verbeteringen
Privacy staat hoog op de agenda bij gemeenten. In deze blog leggen we uit waarom interne audits zo belangrijk zijn en hoe je ze praktisch kunt inrichten.

Meer recente berichten

Informatie over algoritmen Belastingdienst niet volledig openbaar
Verder lezen
Cloudbeveiliging van veel organisaties bevat structurele zwakke plekken
Verder lezen
UWV lekte door fout bij versturen van e-mail gezondheidsgegevens cliënten
Verder lezen
Informatiebeveiliging in de ouderenzorg moet beter
Verder lezen
Hoge Duitse boetes voor Vodafone wegens datalekken en nalatigheid
Verder lezen
Waarom het NCSC niet het nationale Csirt is
Verder lezen
OpenAI gaat in beroep tegen gerechtelijk bevel om data onbeperkt te bewaren
Verder lezen
Toenemende dreiging en regelgeving dwingen organisaties tot cyberweerbaarheid
Verder lezen
Handvaten voor transparanter gebruik van profileringsalgoritmen door overheden
Verder lezen
Deense gemeenten beëindigen samenwerking met Microsoft
Verder lezen