Onderzoek onthult dat slechts 6% van de wachtwoorden uniek is
Een onderzoek van Cybernews heeft een schokkende onthulling gedaan op het gebied van cyberbeveiliging: slechts 6% van de wachtwoorden die online worden gebruikt, is uniek — dat wil zeggen, ze worden slechts voor 1 account gebruikt.
De studie, gebaseerd op gegevens van 19 miljard gelekte wachtwoorden tussen april 2024 en april 2025, bracht ook andere zorgwekkende feiten aan het licht. Zo gebruikt de meerderheid van de mensen (42 procent) wachtwoorden van 8 tot 10 tekens.
We staan voor een wijdverspreide epidemie van het hergebruiken van zwakke wachtwoorden, verklaart Neringa Macijauskaitė, beveiligingsonderzoeker bij Cybernews.
Slechts 6 procent van de wachtwoorden is uniek, wat gebruikers extreem kwetsbaar maakt voor zogenoemde woordenboekaanvallen [waarbij een hacker woorden probeert totdat de juiste combinatie is gevonden]. Voor de meesten hangt hun veiligheid af van tweefactorauthenticatie — als die is ingeschakeld.
Het onderzoek liet ook zien dat ongeveer 27% van de wachtwoorden alleen uit kleine letters of cijfers bestond, en dat het numerieke wachtwoord “1234” voorkwam in 4 procent van de geanalyseerde gevallen — goed voor meer dan 700 miljoen wachtwoorden.
Verder lezen bij de bronNieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Autoriteit Persoonsgegevens ontvangt veel klachten over camera’s | Verder lezen | |
AFM: Financiële organisaties moeten grip krijgen op ICT-risico’s en interne controle | Verder lezen | |
AP controleert vanaf 1 juli registratie scanauto’s in algoritmeregister | Verder lezen | |
Digitale soevereiniteit bestaat niet in zwart-wit | Verder lezen | |
Inlichtingendiensten slaan alarm over privacy: je nieuwe auto luistert actief mee | Verder lezen | |
Amerikaanse overheid moet update voor kritiek Dell-lek binnen 3 dagen uitrollen | Verder lezen | |
Waarschuwing voor personeel dat met AI aan de slag gaat: ‘Kans op datalek groot’ | Verder lezen | |
Intelligentie als wapen | Verder lezen | |
Veilige softwarekeuzes bij het toepassen van AI in de zorg | Verder lezen | |
Cyberdreiging, AI en tekort aan softwarekennis zetten organisaties onder druk | Verder lezen |