Cyberjaarverslag biedt grip op digitale beveiliging en compliance
Norea, de beroepsorganisatie van IT-auditors, introduceert de International Digital Reporting Standards, IDRS. Daarmee is er nu een uniforme manier voor organisaties om hun digitale beveiliging en IT-compliance gestructureerd vast te leggen.
Dit meldt het FD. Bedrijven leggen hun digitale beveiliging en IT-compliance vast in een cyberjaarverslag en bundelen zo alle relevante IT-processen, beveiligingsmaatregelen en compliance-informatie in één overzichtelijk document. Dit verslag vervangt tientallen losse rapportages die bedrijven vaak noodgedwongen opstellen voor uiteenlopende wet- en regelgeving, auditors en klanten.
De IDRS is ontwikkeld door Norea dat al in 2020 in een werkgroep startte met de ontwikkeling van een standaard voor een IT-verslag en -assurancerapport waarmee bedrijven en organisaties jaarlijks kunnen rapporteren over hun IT-beheersing. De beroepsorganisatie werkte daarvoor samen met toezichthouders, ministeries, universiteiten en het bedrijfsleven. Het doel: overzicht creëren in het groeiend woud aan eisen die voortkomen uit Europese wetten zoals NIS2, DORA en de AVG.
Zes domeinen
Wat de IDRS onderscheidt, is dat het zes centrale domeinen binnen digitale beheersing combineert, waaronder cybersecurity, privacy, databeheer en risicomanagement. Door alles in één document te centraliseren, kunnen bedrijven eenvoudiger aantonen dat ze voldoen aan meer dan honderd IT-gerelateerde regelgevingseisen.
Verder lezen bij de bron- Klacht tegen Ierland over aanstelling van Meta-lobbyist als privacytoezichthouder - 13 november 2025
- Hoe it-leiders regelmatig hun eigen security-regels omzeilen - 13 november 2025
- Smartphones verzamelen onze data: geen privacy in je broekzak - 12 november 2025
Lees ons boek
Gemeenten. Bewustzijn. Privacy.
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Klacht tegen Ierland over aanstelling van Meta-lobbyist als privacytoezichthouder | Verder lezen | |
Hoe it-leiders regelmatig hun eigen security-regels omzeilen | Verder lezen | |
Smartphones verzamelen onze data: geen privacy in je broekzak | Verder lezen | |
Cybersecurity awareness is belangrijk, maar niet alleen in oktober | Verder lezen | |
EU-voorstel voor Chat Control opnieuw op de schop | Verder lezen | |
Landen opgeroepen om VN-verdrag tegen cybercrime niet te ondertekenen | Verder lezen | |
Datalek Postcode Loterij gaf 1580 deelnemers inzage in elkaars gegevens – update | Verder lezen | |
Bedrijven controleren toeleveringsketen nauwelijks op cyberrisicos | Verder lezen | |
Gemeenteraad praat over Rekenkamerrapport Informatieveiligheid, culturele broedplaatsen en meer | Verder lezen | |
Camera op windmolens in Dronten: wat mag wel en wat mag niet? | Verder lezen |