AP: aanpak online fraude moet in verhouding staan tot grondrecht op privacy
De aanpak van online fraude moet in verhouding staan tot het grondrecht op privacy, zo vindt de Autoriteit Persoonsgegevens (AP). De privacytoezichthouder pleit voor duidelijke definities en stevige waarborgen die de grondrechten van mensen respecteren. Binnenkort vindt er in de Tweede Kamer een rondetafelgesprek over de aanpak van online fraude plaats, waar ook de AP aan deelneemt. In voorbereiding op het gesprek kwam de toezichthouder met een position paper waarin het het eigen standpunt bespreekt.
Het demissionaire kabinet kondigde eerder al een actieplan aan om online fraude aan te pakken. Als onderdeel van het actieplan voert TNO onderzoek uit. Daarmee wil het kabinet inzicht krijgen in het fenomeen online fraude, vooruitlopend op eventuele wetgeving. Volgens de AP kan het onderzoek voorkomen dat er bij nieuwe wetten onvoldoende wordt stilgestaan bij de noodzaak om persoonsgegevens te verwerken. “Het komt nog steeds voor dat wetgeving onvoldoende precies is of leidt tot verwerking van te veel persoonsgegevens”, aldus de Autoriteit Persoonsgegevens.
De AP hoopt ook dat het onderzoek misschien laat zien hoe met bestaande wetgeving de mogelijkheden voor het aanpakken van online fraude zijn uit te breiden. Volgens de toezichthouder wordt fraude, of het nu online of offline is, altijd veroorzaakt door mensen die bewust bestaande wetten en regels omzeilen.
Verder lezen bij de bronNieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
AP geeft taxi-app Yango 100 miljoen euro boete voor doorspelen info aan Rusland | Verder lezen | |
Odido-topman over hack: ‘Niets verkeerd gedaan, wel fouten gemaakt’ | Verder lezen | |
De 8 grootste data-uitdagingen in de publieke sector | Verder lezen | |
Het einde van break-fix: waarom proactief IT-beheer de nieuwe standaard is | Verder lezen | |
Handreiking persoonsgegevens in onderzoek | Verder lezen | |
Cbw (NIS2) Control Framework uitgebreid met sector zorg | Verder lezen | |
Advocaat van TikTok en Meta wordt voorzitter privacywaakhond AP | Verder lezen | |
Overheidscampagne ‘Doe je updates’ heeft geen overtuigend effect | Verder lezen | |
Zijn werklaptops met vingerafdrukvergrendeling in strijd met de AVG? | Verder lezen | |
Nederlandse hernieuwbare-energiesector moet serieus aan de slag met cybersecurity | Verder lezen |