AP: aanpak online fraude moet in verhouding staan tot grondrecht op privacy
De aanpak van online fraude moet in verhouding staan tot het grondrecht op privacy, zo vindt de Autoriteit Persoonsgegevens (AP). De privacytoezichthouder pleit voor duidelijke definities en stevige waarborgen die de grondrechten van mensen respecteren. Binnenkort vindt er in de Tweede Kamer een rondetafelgesprek over de aanpak van online fraude plaats, waar ook de AP aan deelneemt. In voorbereiding op het gesprek kwam de toezichthouder met een position paper waarin het het eigen standpunt bespreekt.
Het demissionaire kabinet kondigde eerder al een actieplan aan om online fraude aan te pakken. Als onderdeel van het actieplan voert TNO onderzoek uit. Daarmee wil het kabinet inzicht krijgen in het fenomeen online fraude, vooruitlopend op eventuele wetgeving. Volgens de AP kan het onderzoek voorkomen dat er bij nieuwe wetten onvoldoende wordt stilgestaan bij de noodzaak om persoonsgegevens te verwerken. “Het komt nog steeds voor dat wetgeving onvoldoende precies is of leidt tot verwerking van te veel persoonsgegevens”, aldus de Autoriteit Persoonsgegevens.
De AP hoopt ook dat het onderzoek misschien laat zien hoe met bestaande wetgeving de mogelijkheden voor het aanpakken van online fraude zijn uit te breiden. Volgens de toezichthouder wordt fraude, of het nu online of offline is, altijd veroorzaakt door mensen die bewust bestaande wetten en regels omzeilen.
Verder lezen bij de bronNieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Nieuwe Amerikaanse wet moet ASML-verkoop aan China stoppen | Verder lezen | |
Cybersecurity awareness via gepersonaliseerde game bij Gemeente Meierijstad (Phantom’sLab) | Verder lezen | |
Hoogleraar pleit wegens datalekken voor professionele digitale architecten | Verder lezen | |
Realiteit van ransomware: kruip in het hoofd van een hacker | Verder lezen | |
Docenten kijken na met AI: slimme tijdsbesparing of risicovol? | Verder lezen | |
AI in het bedrijfsleven: innovatie stimuleren zonder het cyberrisico te vergroten | Verder lezen | |
AP wijst scholen op privacyrisico’s bij gebruik van digitale leermiddelen | Verder lezen | |
Adviescollege ICT publiceert concrete veiligheidslessen | Verder lezen | |
Steeds vaker wordt geëxperimenteerd met AI-cameras: is het gebruik daarvan veilig? | Verder lezen | |
Digitale weerbaarheid is geen certificaat | Verder lezen |