Skip to main content

Gen Z vertrouwt socialemediaplatforms bijna net zo veel als overheden bij de verwerking van hun data

Het vertrouwen van Generatie Z in socialemediaplatforms is bijna even groot als hun vertrouwen in overheidsinstanties, blijkt uit onderzoek van het Europese privacytechbedrijf Usercentrics.

Uit een enquête onder 10.000 consumenten in Europa en Noord-Amerika – waaronder 1.000 Nederlanders – komt een duidelijk generatieverschil naar voren. Zo vertrouwt 39 procent van Gen Z socialemediaplatforms met hun persoonlijke data, tegenover slechts 12 procent van de Babyboomers en 22 procent van Generatie X.

Ook het vertrouwen in de overheid verschilt sterk per generatie. Van de Gen Z-respondenten zegt 40% hun gegevens aan de overheid toe te vertrouwen, terwijl dat bij Babyboomers oploopt tot 66 procent. In Nederland ligt dit vertrouwen zelfs hoger: 58 procent van de jonge generatie vertrouwt de overheid met hun data, tegenover 82 procent van de Boomers.

De generatiekloof in digitaal vertrouwen komt ook tot uiting in de houding tegenover kunstmatige intelligentie. Nederlandse Gen Z’ers staan meer dan twee keer zo vaak als Boomers open voor het gebruik van hun data bij het trainen van AI-modellen (22 procent versus 10 procent).

Voor jongere consumenten is datadeling steeds vaker een praktische afweging. Zo vindt 44 procent van de Nederlandse Gen Z-respondenten online gemak belangrijker dan privacyzorgen, tegenover 30 procent van de Boomers. Waar 77 procent van de Boomers het gevoel heeft zelf “het product” te zijn bij online diensten, geldt dat voor slechts 49 procent van Gen Z.

Verder lezen bij de bron
IB&P

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

Ransomware bij een leverancier – waarom wachten geen strategie is
Een ransomware-incident bij een leverancier kan de gemeentelijke dienstverlening direct raken, juist omdat overzicht, contractmanagement en voorbereiding vaak onvoldoende zijn ingericht. Door inzicht te hebben in leveranciers, duidelijke afspraken te maken en ook organisatorisch na te denken over handelingsperspectief, voorkom je dat de gemeente bij een incident in een afwachtende slachtofferrol belandt.
Onzichtbare AI in systemen: privacyrisico’s voor gemeenten
In deze blog leggen we uit hoe AI ongemerkt gemeentelijke software binnendringt, waarom dit een privacyrisico vormt en hoe je hier als gemeente grip op houdt.
Het belang van de Management Review binnen het ISMS
Een ISMS is geen tool die je even aanzet en afvinkt. Het is een continu proces waarin je risico’s beheerst, maatregelen borgt en blijft verbeteren. En in dat proces is één moment echt cruciaal: de management review. In deze blog leg ik uit wat dit inhoudt, waarom het zo belangrijk is en hoe je het als gemeente maximaal benut.

Meer recente berichten

Samen maken we Nederland veiliger en weerbaarder
Verder lezen
AP waarschuwt voor grote beveiligingsrisicos bij AI-agents zoals OpenClaw
Verder lezen
Odido en het tijdperk waarin data het grootste doelwit is
Verder lezen
Deloitte Australië wil dat medewerkers stoppen met uploaden van vertrouwelijke gegevens in ChatGPT
Verder lezen
NCSC Jaarbeeld Ransomware 2025
Verder lezen
Na AP ook DJI geraakt door Ivanti-cyberincidenten
Verder lezen
NCSC verwacht grootschalig misbruik van kritiek Cisco-lek: ‘patch zo snel mogelijk’
Verder lezen
Kabinet wijzigt wetsvoorstel sociaal domein na kritiek Kamer
Verder lezen
Rapport: Nederlandse cloudbedrijven nadrukkelijker op de radar van veiligheidsbeleid
Verder lezen
De AP in 2026: focus op massasurveillance, AI en digitale weerbaarheid
Verder lezen