Skip to main content

Strengere privacy-wetgeving jaagt juist privacy-bedrijven weg

Het dreigement van de Amerikaanse chatapp Signal om Europa te verlaten voert Proton al uit in Zwitserland. Strengere surveillancewetgeving zet privacy-bedrijven onder druk en mogelijk ook hun gebruikers.

Het dreigement van Signal om de EU te verlaten als die de wet aanneemt om verplicht backdoors voor overheden te plaatsen, moet serieus genomen worden. Dat laat Proton zien, de Zwitserse aanbieder van privacygerichte online-diensten. Het bedrijf is nog wel in Zwitserland gevestigd, maar wil vanwege vergelijkbare ontwikkelingen zijn activiteiten in andere landen onderbrengen. De Zwitserse regels worden strenger dan in de EU of de VS, door het verplicht registreren en met de overheid delen van metadata, zoals ip-adressen en mailontvangers, in realtime en zónder gerechtelijk bevel.

Strengere wet kost veel geld

‘Proton zal zich nooit onderwerpen aan een verordening die de Zwitserse wetgeving strenger maakt dan die van de Europese Unie,’ zei ceo Andy Yen eerder tegen de Tribune de Genève. ‘Hoe kunnen we geloofwaardig blijven als we moeten meewerken aan overheidsspionage die zelfs verder gaat dan wat Amerikaanse wetten vereisen?’

Proton heeft nog iets meer dan tweehonderd mensen in dienst in Zwitserland. De kwestie speelt al een tijdje. In 2021 wist het bedrijf er nog een rechtszaak over te winnen, maar verplaatste het, vanwege het risico onder de nieuwe wetgeving te vallen, toen al de meeste computerservers van Zwitserse naar Duitse en Noorse datacenters. Nu de Zwitserse overheid alsnog verder lijkt te willen met een nieuwe wet heeft Yen al aangekondigd investeringen in Zwitserland te bevriezen en in plaats daarvan honderd miljoen Zwitserse frank te pompen in datacenters in Duitsland en Noorwegen.

Wordt de EU ook te streng?

Nu dreigt strengere wetgeving in de EU ook voor problemen te zorgen, bijvoorbeeld voor bedrijven uit landen buiten de Europese Economische Ruimte (EER). ‘Datasoevereiniteit is al jarenlang een belangrijk onderwerp,’ legt Stephan Mulders uit. Hij is advocaat bij Blenheim en gespecialiseerd in het privacyrecht. ‘De AVG stelt in principe twee eisen qua data-overdracht. De eerste is dat je een transfer-mechanisme moet hebben, dat wil zeggen dat er sprake moet zijn van een zogeheten adequaatheidsbesluit, of een SCC (een Standard Contractual Clauses, een modelcontract, n.v.d.r.), en als je dat laatste hebt moet je ook aanvullende maatregelen nemen om eenzelfde beveiligingsniveau te bereiken als in de EU. Verder moet je passende maatregelen nemen om de persoonsgegevens te beveiligen.’

‘Momenteel is er een adequaatheidsbesluit voor de VS, dat is recent nog bevestigd door het Hof van Justitie. Echter, als de VS aanvullende surveillance- en inzageverplichtingen opleggen, dan kan dat adequaatheidsbesluit onder druk komen te staan’, vervolgt Mulders. ‘Los daarvan moet je als verwerkingsverantwoordelijke een inschatting maken van de beveiligingsrisico’s voor jouw data. Als je op basis daarvan tot de conclusie komt dat bijvoorbeeld de Amerikaanse overheid de gegevens op de Amazon-cloud kan inzien, dan moet je maatregelen nemen om die risico’s te verminderen. Een van die maatregelen is dat je de data volledig versleuteld, en zo op de cloud opslaat. Dan kán Amazon er niet meer bij en de Amerikaanse overheid dus ook niet meer. Datzelfde geldt voor de E2E encryptie van Proton. Dan kan Proton er zelf ook niet meer bij.’

‘Voor zover bekend is er in de VS en de EU tot op nu toe geen verplichting om een backdoor in te bouwen in encryptie, al is de EU nu wel bezig met een zeer controversiële wet om zo’n backdoor te verplichten om kinderporno te bestrijden,’ waarover Signal zich momenteel dus zo druk maakt.

Kanarie in de privacy-kolenmijn

‘Ik denk dat het vertrek van Proton de kanarie in de kolenmijn is. Het laat zien dat je bij een keuze voor buitenlandse cloud- of saasdiensten constant op je hoede moet zijn voor veranderingen in buitenlandse wetgeving.

Verder lezen bij de bron
IB&P

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

Ransomware bij een leverancier – waarom wachten geen strategie is
Een ransomware-incident bij een leverancier kan de gemeentelijke dienstverlening direct raken, juist omdat overzicht, contractmanagement en voorbereiding vaak onvoldoende zijn ingericht. Door inzicht te hebben in leveranciers, duidelijke afspraken te maken en ook organisatorisch na te denken over handelingsperspectief, voorkom je dat de gemeente bij een incident in een afwachtende slachtofferrol belandt.
Onzichtbare AI in systemen: privacyrisico’s voor gemeenten
In deze blog leggen we uit hoe AI ongemerkt gemeentelijke software binnendringt, waarom dit een privacyrisico vormt en hoe je hier als gemeente grip op houdt.
Het belang van de Management Review binnen het ISMS
Een ISMS is geen tool die je even aanzet en afvinkt. Het is een continu proces waarin je risico’s beheerst, maatregelen borgt en blijft verbeteren. En in dat proces is één moment echt cruciaal: de management review. In deze blog leg ik uit wat dit inhoudt, waarom het zo belangrijk is en hoe je het als gemeente maximaal benut.

Meer recente berichten

Gemeente Beek richt zich met cyberspecialisatie bij BOA sterker op digitale veiligheid in de wijk
Verder lezen
Gemeenten hebben vaak niet door dat ambtenaren illegaal gegevens opzoeken
Verder lezen
Waarom de overheid digitale weerbaarheid niet goed kan meten
Verder lezen
Den Haag meldt mogelijke diefstal BSN en loonstroken bij hack scholingsfonds
Verder lezen
Organisaties overschatten hun AI-veiligheidsstrategie
Verder lezen
eEvidence: goodbye privacy, vaarwel digitale soevereiniteit
Verder lezen
VNG: einde aan vrijblijvendheid bij aanpak AI, cloud en cybersecurity
Verder lezen
Nieuwe regels voor politieke reclame
Verder lezen
Gartner waarschuwt: AI-browsers zetten security onder druk
Verder lezen
Brancheverenigingen dringen aan op verplichte certificering omvormers
Verder lezen