Skip to main content

Cyberaanval legt systemen Ludwigshafen plat

De Duitse gemeente heeft minstens een week nodig om de ict-systemen te herstellen.

De ict-systemen van de gemeente Ludwigshafen in Duitsland zijn offline gehaald na een cyberaanval. De gemeente is via zowel telefoon als e-mail momenteel niet bereikbaar. Ook de website van de gemeente is heel beperkt beschikbaar. Er staat alleen een pdf op met informatie over de cyberaanval en sinds 9 november een persbericht.

Voorzorgsmaatregel

In de verklaring en het persbericht is te lezen dat er op donderdag 6 november 2025 onregelmatigheden in het gemeentelijke datanetwerk werden vastgesteld. Als voorzorgsmaatregel werd het systeem offline gehaald. Alleen enkele fysieke afspraken en diensten gingen door. De stad raadt inwoners aan om voor dringende zaken fysiek langs te gaan bij kantoren. Online betalingen of aanvragen zijn tijdelijk niet mogelijk.

Verder lezen bij de bron
IB&P

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

Informatiebeveiliging is geen ICT-feestje
Informatiebeveiliging wordt zichtbaar via MFA, logging, back-ups en pentests. Maar de risico’s die er echt toe doen ontstaan in inkoop, procesinrichting, gegevensdeling en bestuurlijke prioriteiten. Erna Havinga over hoe je daar het goede gesprek over voert.
De nieuwe Archiefwet: waarom informatiebeveiliging hierbij moet aanhaken
Op 1 januari 2027 treedt de nieuwe Archiefwet in werking. Op het eerste gezicht lijkt dat vooral een onderwerp voor informatiebeheer, DIV, de gemeentearchivaris of juridische zaken. Toch raakt de nieuwe wet ook duidelijk aan informatiebeveiliging.
Waarom BIO2 vooral om eigenaarschap in de lijn vraagt
BIO2 maakt informatiebeveiliging nadrukkelijk onderdeel van goed management: proceseigenaren moeten risico’s kennen, keuzes maken en opvolging organiseren. Daarmee verschuift de focus van losse maatregelen naar aantoonbaar eigenaarschap, samenwerking en risicogestuurde sturing binnen de gemeentelijke praktijk.

Meer recente berichten

Britse toezichthouder gaat onderzoeken of smart-tv’s aan privacywet voldoen
Verder lezen
CERT-WM wettelijk aangewezen als CSIRT
Verder lezen
Boete voor privacyschending wordt openbaar
Verder lezen
On­ge­con­tro­leer­de ai-hacks: geen cy­be­ra­po­ca­lyps, wel een storm voor ciso’s
Verder lezen
AP: grote toename van privacyklachten
Verder lezen
Belastingdienst neemt zelf beheer en onderhoud btw-systeem op zich
Verder lezen
Signalen oppikken en analyseren zonder privacyrisicos
Verder lezen
Wie is eigenaar van cy­ber­weer­baar­heid?
Verder lezen
Applicatiebeveiliging kraakt onder de snelheid van AI-ontwikkelingen
Verder lezen
Evaluatie datalek gemeente Epe
Verder lezen