Zwolle – Voor de tweede keer dit jaar heeft de provincie Overijssel per ongeluk niet-geanonimiseerde documenten gepubliceerd op haar Woo-portaal.
Het gaat om stukken over een windaanvraag in de gemeente Kampen, waarin zowel persoonsgegevens als concurrentiegevoelige informatie stonden. Dezelfde documenten lekten in augustus ook al korte tijd uit. De provincie spreekt van een menselijke fout. Na ontdekking zijn de stukken direct van het Woo-portaal verwijderd.
Vanuit IB&P houden we je graag op de hoogte van het laatste nieuws op het gebied van informatiebeveiliging en privacy. We plaatsen iedere werkdag gemiddeld twee nieuwsberichten en bundelen deze elke week in een mooi overzicht.
Op 1 januari 2027 treedt de nieuwe Archiefwet in werking. Op het eerste gezicht lijkt dat vooral een onderwerp voor informatiebeheer, DIV, de gemeentearchivaris of juridische zaken. Toch raakt de nieuwe wet ook duidelijk aan informatiebeveiliging.
BIO2 maakt informatiebeveiliging nadrukkelijk onderdeel van goed management: proceseigenaren moeten risico’s kennen, keuzes maken en opvolging organiseren. Daarmee verschuift de focus van losse maatregelen naar aantoonbaar eigenaarschap, samenwerking en risicogestuurde sturing binnen de gemeentelijke praktijk.
Veel gemeenten vertrouwen op leveranciers, maar blijven zelf verantwoordelijk voor de risico’s in de keten. In deze blog lees je waarom ketenrisico’s actief bestuurd moeten worden en hoe je als organisatie grip krijgt op leveranciers, contracten en continuïteit.