Skip to main content

AP adviseert ouders om geen fotos van kinderen te delen voor winactie

De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) adviseert ouders om geen foto’s en contactgegevens van hun kinderen te delen als onderdeel van een Sinterklaaswinactie. Dat meldt Omroep West. Speelgoedketen Intertoys is een actie gestart waarbij er speelgoed kan worden gewonnen door het delen van een verlanglijstje op social media. Bovenaan het lijstje dat bij Intertoys is te downloaden wordt ook gevraagd naar de leeftijd en woonplaats van het kind en een telefoonnummer en e-mailadres.

Het is niet verplicht om voor deelname aan de winactie om deze gegevens in te vullen, maar veel ouders hebben dat wel gedaan. Vaak is dit ook gedaan met een foto van een kind dat het verlanglijstje vasthoudt. De Autoriteit Persoonsgegevens adviseert ouders om terughoudend te zijn met het delen van foto’s van kinderen op social media.

Verder lezen bij de bron
IB&P

Lees ons boek

Gemeenten. Bewustzijn. Privacy.

Het handboek voor informatiebewustzijn bij de lokale overheid.

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

Het belang van de Management Review binnen het ISMS
Een ISMS is geen tool die je even aanzet en afvinkt. Het is een continu proces waarin je risico’s beheerst, maatregelen borgt en blijft verbeteren. En in dat proces is één moment echt cruciaal: de management review. In deze blog leg ik uit wat dit inhoudt, waarom het zo belangrijk is en hoe je het als gemeente maximaal benut.
De rol van de CISO tijdens calamiteiten
Een cyber- of ransomware-aanval of een groot datalek: het is de nachtmerrie van elke gemeente. Op zo’n moment moet er snel gehandeld en besloten worden. De Chief Information Security Officer (CISO) speelt daarin een cruciale rol. Maar hoe ziet die rol er in de praktijk uit? Is de CISO vooral degene die meekijkt en adviseert, of iemand die ook actief meebeslist in het calamiteitenteam
De interne controlecyclus; zo maak je toetsing werkbaar
Een belangrijk onderdeel binnen de BIO 2.0 is de interne controlecyclus: hoe toets je structureel of je maatregelen ook echt doen wat ze moeten doen? Niet één keer per jaar omdat het moet, maar continu, als onderdeel van je dagelijkse praktijk. In deze blog laat ik zien hoe je die controlecyclus slim en werkbaar inricht.

Meer recente berichten

Den Haag versterkt positie als Europese cybersecurity hoofdstad
Verder lezen
ACM vanaf nu bevoegd om toezicht te houden op de Data Act
Verder lezen
Rapport: Inzicht in gemeentelijke kosten en aanpak van informatiebeveiliging
Verder lezen
AP adviseert ouders om geen fotos van kinderen te delen voor winactie
Verder lezen
Gemeenten zien kosten cybersecurity fors oplopen
Verder lezen
ISO 27001 als fundament onder AVG-compliance: juridische zekerheid door informatiebeveiliging
Verder lezen
Shadow AI ondermijnt IT-beleid en security
Verder lezen
Datalek bij gemeente Amsterdam: vertrouwelijke or-gespreksverslagen op straat
Verder lezen
Overheid waant zich onterecht cyberveilig
Verder lezen
Gegevens inwoners Schiermonnikoog op straat
Verder lezen