TU Delft deelt namen demonstranten met politie, AP vraagt opheldering
De TU Delft speelt de namen van actievoerders op de campus door aan de politie. De Autoriteit Persoonsgegevens wil van de universiteit en de politie weten hoe dit geregeld is en vraagt om opheldering.
Begin 2024 kondigt de actiegroep End Fossil een bezetting aan op de campus van de Technische Universiteit Delft. Ze willen protesteren tegen de fossiele bedrijven die tijdens een carrièremarkt studenten komen werven. De actievoerders informeren de universiteit over hun protestplannen.
Universiteitsblad Delta ontdekte vorige week dat de TU de namen van vijf actievoerders vooraf deelde met de politie. Het zou onder meer gaan om een medewerker van de faculteit mechanical engineering en nog vier anderen. Delta vermoedt dat het om studenten gaat.
Volgens een woordvoerder van de TU Delft deelde de universiteit de gegevens “op basis van een verzoek van de politie”. Maar dat mag niet zomaar, zegt de Autoriteit Persoonsgegevens, de privacywaakhond die ook toezicht houdt op de Wet politiegegevens. De AP gaat bij de universiteit en de politie opvragen hoe ze dit geregeld hebben.
De AP wil nog niet op de zaak zelf reageren, maar benadrukt dat studenten net als iedereen het recht hebben om te demonstreren. Dat is een grondrecht, net als privacy en zorgvuldige behandeling van persoonlijke gegevens.
Verder lezen bij de bron- Samen maken we Nederland veiliger en weerbaarder - 6 maart 2026
- AP waarschuwt voor grote beveiligingsrisicos bij AI-agents zoals OpenClaw - 5 maart 2026
- Odido en het tijdperk waarin data het grootste doelwit is - 5 maart 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Samen maken we Nederland veiliger en weerbaarder | Verder lezen | |
AP waarschuwt voor grote beveiligingsrisicos bij AI-agents zoals OpenClaw | Verder lezen | |
Odido en het tijdperk waarin data het grootste doelwit is | Verder lezen | |
Deloitte Australië wil dat medewerkers stoppen met uploaden van vertrouwelijke gegevens in ChatGPT | Verder lezen | |
NCSC Jaarbeeld Ransomware 2025 | Verder lezen | |
Na AP ook DJI geraakt door Ivanti-cyberincidenten | Verder lezen | |
NCSC verwacht grootschalig misbruik van kritiek Cisco-lek: ‘patch zo snel mogelijk’ | Verder lezen | |
Kabinet wijzigt wetsvoorstel sociaal domein na kritiek Kamer | Verder lezen | |
Rapport: Nederlandse cloudbedrijven nadrukkelijker op de radar van veiligheidsbeleid | Verder lezen | |
De AP in 2026: focus op massasurveillance, AI en digitale weerbaarheid | Verder lezen |