NCSC verwacht grootschalig misbruik van kritiek Cisco-lek: ‘patch zo snel mogelijk’
Het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) verwacht grootschalig misbruik van een kritieke kwetsbaarheid in Cisco Catalyst SD-WAN Controller en Cisco Catalyst SD-WAN Manager en roept organisaties op om de beschikbaar gestelde update zo snel mogelijk te installeren. Gisteren maakte Cisco bekend dat aanvallers het beveiligingslek al drie jaar lang onopgemerkt bij aanvallen hebben misbruikt.
Organisaties gebruiken de Cisco Catalyst SD-WAN Controller en Manager voor het beheren van hun netwerken. Een kritieke kwetsbaarheid (CVE-2026-20127) zorgt ervoor dat een ongeauthenticeerde aanvaller de authenticatie kan omzeilen en admin-toegang tot het systeem kan krijgen. Vervolgens voert de aanvaller een downgrade van de softwareversie uit, zodat er een kwetsbare versie draait. Via deze kwetsbare versie weet de aanvaller vervolgens root te worden. Hierna herstelt de aanvaller de oorspronkelijke versie, maar heeft op dat moment nog steeds rootrechten en zo volledige controle over het systeem.
Volgens Cisco wordt het beveiligingslek al sinds 2023 bij aangevallen ingezet.
Verder lezen bij de bron- Duizenden organisaties nog niet klaar voor nieuwe cyberwet, vakbeurs Cybersec Netherlands in teken van digitale weerbaarheid - 10 september 2026
- Datalek CJIB na koppelen verkeersovertredingen en strafzaken aan verkeerde personen - 9 september 2026
- Hoe verbeter je ot-security? - 9 september 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Duizenden organisaties nog niet klaar voor nieuwe cyberwet, vakbeurs Cybersec Netherlands in teken van digitale weerbaarheid | Verder lezen | |
Datalek CJIB na koppelen verkeersovertredingen en strafzaken aan verkeerde personen | Verder lezen | |
Hoe verbeter je ot-security? | Verder lezen | |
Overheid scherpt privacy-afspraken met Salesforce aan | Verder lezen | |
Waarom cybersecurity-awarenesstraining medewerkers in de steek laat | Verder lezen | |
De FRIA voor AI-systemen komt eraan: bereid u voor | Verder lezen | |
BIO2: dit verandert voor de informatiebeveiliging bij de overheid | Verder lezen | |
Britse toezichthouder gaat onderzoeken of smart-tv’s aan privacywet voldoen | Verder lezen | |
CERT-WM wettelijk aangewezen als CSIRT | Verder lezen | |
Boete voor privacyschending wordt openbaar | Verder lezen |