AP gaat ICT-leveranciers preventief controleren
De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) wil preventie tegen cyberaanvallen en datalekken bevorderen. Door vooraf te controleren hoe organisaties hun digitale beveiliging hebben geregeld, kunnen organisaties tijdig aanpassingen doen. Zo kan de AP problemen helpen voorkomen.
Concreet betekent dit dat de AP op korte termijn bij (met name) een aantal ICT-leveranciers in Nederland gaat controleren hoe hun beveiliging tegen cyberaanvallen ervoor staat. ICT-leveranciers verwerken vaak grote hoeveelheden persoonsgegevens namens veel klantorganisaties.
Als bij ICT-leveranciers een datalek plaatsvindt, zijn de gevolgen al snel enorm. Vandaar dat preventieve controle bij ICT-leveranciers volgens de AP een doelgerichte, effectieve manier is om de begrensde middelen als toezichthouder in te zetten.
Dat de AP overgaat tot deze aanpak, hangt samen met de groeiende risico’s van cyberaanvallen en grote datalekken die mensen in Nederland treffen. De AP zal meerdere ICT-organisaties bekijken. En ze, waar nodig, van advies voorzien en verder op weg helpen.
Sinds kort controleert de AP ook bij zorgorganisaties hoe het ervoor staat met de bescherming en beveiliging van gevoelige gegevens.
Verder lezen bij de bronNieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Datalek bij TUI: reisorganisatie blijft verantwoordelijk voor klantgegevens | Verder lezen | |
Veelgestelde vragen CSIRT-dienstverlening gemeenten en gemeenschappelijke regelingen | Verder lezen | |
Raad van State waarschuwt voor privacyrisico’s bij nieuwe anti-witwasregels | Verder lezen | |
Onderzoek Alert Online 2026: Nederlanders herkennen phishing, maar handelen niet altijd veilig | Verder lezen | |
Een algoritmeregister vul je niet met beleid | Verder lezen | |
Nederlandse CISO is verantwoordelijk, maar zit niet aan het stuur | Verder lezen | |
AP zet volgende stap in toezicht op AI | Verder lezen | |
AI hackt website van de Australische overheid | Verder lezen | |
Functionarissen Gegevensbescherming ervaren minder steun in de organisatie | Verder lezen | |
Minister Van Weel waarschuwt voor digitale ramp: ‘Kom nú in actie’ | Verder lezen |