TU Delft beëindigt veiligheidsafspraak met politie
De TU Delft heeft de werkafspraak met de politie over veiligheid op de campus beëindigd na aanhoudende kritiek op het delen van persoonsgegevens van demonstranten. De universiteit en de politie besloten gezamenlijk de samenwerking in de bestaande vorm stop te zetten nadat bekend werd dat in 2024 persoonsgegevens van vier studenten en een medewerker met de politie waren gedeeld voorafgaand aan een protestactie.
De kwestie ontstond rond een aangekondigde bezettingsactie van klimaatbeweging End Fossil op de campus van de technische universiteit. De actiegroep had de universiteit vooraf geïnformeerd over de demonstratie. Nog voordat de actie plaatsvond, verstrekte de TU Delft de namen van vijf betrokkenen aan de politie. Onder hen bevond zich ook een medewerker van de universiteit.
Het besluit leidde tot stevige kritiek vanuit de universitaire gemeenschap en privacyvoorvechters. Centrale vraag daarbij was of het delen van persoonsgegevens in overeenstemming was met de Algemene verordening gegevensbescherming (AVG). De bestuurlijke leiding van de TU Delft erkende eerder al in interne communicatie dat de werkafspraak met de politie “niet naar behoren” was uitgevoerd.
Wettelijke grondslag
Volgens de universiteit zal informatie-uitwisseling met de politie voortaan uitsluitend plaatsvinden wanneer daarvoor een duidelijke wettelijke grondslag bestaat.
Verder lezen bij de bron- Datalekken voorkomen in de juridische sector - 12 juni 2026
- Informatiebeveiliging is chefsache – ook voor gemeenten - 12 juni 2026
- Gevoelige gegevens mensen met schulden op straat door lek - 11 juni 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Datalekken voorkomen in de juridische sector | Verder lezen | |
Informatiebeveiliging is chefsache – ook voor gemeenten | Verder lezen | |
Gevoelige gegevens mensen met schulden op straat door lek | Verder lezen | |
RDI deelt impact Cyberbeveiligingswet | Verder lezen | |
Privacy First waarschuwt voor mogelijke verschuiving richting digitale identificatie via EUDI-wallet | Verder lezen | |
Intune is niet het probleem – maar ook niet altijd de oplossing | Verder lezen | |
De tijd dringt voor digitale soevereiniteit | Verder lezen | |
Ai als snelste penetratietester ter wereld, met opensource als achterpoort | Verder lezen | |
Camerabewaking in moderne bedrijfsbeveiliging | Verder lezen | |
CBS meldt toename van multifactorauthenticatie door Nederlandse bedrijven | Verder lezen |