Skip to main content

Lokale cyberwegenkaart geupdatet

Om gemeenten te helpen bij het voorkomen van cybercriminaliteit heeft het Centrum voor Criminaliteitspreventie en Veiligheid (CCV) de lokale cyberwegenkaart van een update voorzien. Naast de 3 bestaande wegen is er een 4e weg over online aangejaagde ordeverstoringen aan de kaart toegevoegd.

De lokale cyberwegenkaart kent 4 wegen waarop gemeenten actie moeten ondernemen om een cybercriminaliteit te voorkomen en bestrijden.

  1. Eigen huis op orde: verantwoordelijkheid nemen voor het goed functioneren van de eigen digitale systemen
  2. Cyberincidenten en cybercrisis: wees voorbereid en weet hoe te handelen in het geval van een crisis
  3. Cybercrime en gedigitaliseerde criminaliteit: weerbaar maken van bewoners en ondernemers
  4. Online aangejaagde ordeverstoring: zicht hebben op onrechtmatige activiteiten die online afspelen en daarmee fysieke ordeverstoringen kunnen veroorzaken.
Verder lezen bij de bron
IB&P

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

Van compliance-DPIA naar besluitvormende DPIA
Veel DPIA’s worden gebruikt als afvinklijstje: het document is klaar, maar de aanbevelingen worden niet opgevolgd en niemand accepteert formeel de restrisico’s. Hoe maak je van de DPIA een instrument dat bepaalt of een systeem überhaupt in productie gaat? Je leest het in deze blog.
Wat bestuurders moeten weten over cyberrisico’s
Sinds 15 augustus 2026 is het college wettelijk eindverantwoordelijk voor cyberveiligheid en moeten bestuurders een training volgen. Wat moeten zij weten, en hoe breng je als CISO het bestuur in positie? Wij geven zes concrete handvatten.
De AVG vraagt meer dan goede bedoelingen: aantoonbaarheid in de praktijk
Zorgvuldig werken met persoonsgegevens is onder de AVG niet genoeg. Je moet ook kunnen laten zien welke keuzes je hebt gemaakt, welke maatregelen daarbij horen en wie waarvoor verantwoordelijk is.

Meer recente berichten

Onderzoek Alert Online 2026: Nederlanders herkennen phishing, maar handelen niet altijd veilig
Verder lezen
Een algoritmeregister vul je niet met beleid
Verder lezen
Nederlandse CISO is verantwoordelijk, maar zit niet aan het stuur
Verder lezen
AP zet volgende stap in toezicht op AI
Verder lezen
AI hackt website van de Australische overheid
Verder lezen
Functionarissen Gegevensbescherming ervaren minder steun in de organisatie
Verder lezen
Minister Van Weel waarschuwt voor digitale ramp: ‘Kom nú in actie’
Verder lezen
‘Moderne auto’s delen gegevens met Google, Meta en Microsoft’
Verder lezen
Bezuiniging op AP verzwakt pri­va­cy­toe­zicht
Verder lezen
ISO-normen gratis beschikbaar voor overheden
Verder lezen