Aanvaller raadt wachtwoord Belgische politie en lekt gestolen data online
Cybercriminelen hebben ingebroken op een server van de Belgische politie en gestolen gegevens online gezet. Dat melden VTM Nieuws en Het Laatste Nieuws, HLN. Volgens HLN wisten de aanvallers binnen te dringen door simpelweg het wachtwoord te raden.
De aanvaller wist vermoedelijk in september in te loggen bij de lokale politiezone Zwijndrecht, aldus HLN. Volgens de krant gebruikt deze politiezone Citrix om op afstand te kunnen werken, maar werd dat slecht beveiligd. Zo zou tweestapsverificatie uit hebben gestaan en kon de aanvaller simpelweg het wachtwoord raden om in te loggen.
De crimineel kreeg daarmee toegang tot alle gegevens van 2006 tot september 2022. Het gaat dan bijvoorbeeld om aangiftes van huiselijk geweld – ook waar een minderjarige bij betrokken is – pooierschap en prostitutie.
Verder lezen bij de bron- Applicatiebeveiliging kraakt onder de snelheid van AI-ontwikkelingen - 6 juli 2026
- Evaluatie datalek gemeente Epe - 3 juli 2026
- Waarom informatiebeveiliging nooit af is - 3 juli 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Applicatiebeveiliging kraakt onder de snelheid van AI-ontwikkelingen | Verder lezen | |
Evaluatie datalek gemeente Epe | Verder lezen | |
Waarom informatiebeveiliging nooit af is | Verder lezen | |
De Cloud Act en digitale soevereiniteit ontrafelt | Verder lezen | |
AI zet decennia cybersecurity op zijn kop | Verder lezen | |
Privacyklachten stijgen explosief – en de overheid staat in de top 3 | Verder lezen | |
Maatregelen nodig voor automatisering Van Brienenoordbrug | Verder lezen | |
AP stelt procesbeschrijving voor verscherpt toezicht vast | Verder lezen | |
Digitale weerbaarheid: waarom een strategische aanpak noodzakelijk is | Verder lezen | |
Privacyschending bij de verkoop van ‘verloren pakketten’: Bol start onderzoek | Verder lezen |