Politie krijgt 50.000 euro boete voor gebruik privacy schendende camera auto s
De politie krijgt van de Autoriteit Persoonsgegevens een boete van 50.000 euro opgelegd. In de coronaperiode zijn in Rotterdam camera auto s ingezet, zonder dat hiervan eerst de privacyrisico s in kaart waren gebracht. Met de rondrijdende auto s zijn gedetailleerde beelden van mensen verzameld en opgeslagen.
In het coronajaar 2020 zijn door de gemeente Rotterdam en de politie twee auto s ingezet die waren uitgerust met 360 gradencamera s. Hiermee kon gecontroleerd worden of mensen wel 1,5 meter afstand van elkaar hielden. Zelfs bij een hogere snelheid konden de camera s scherpe beelden maken, waarop personen in detail geidentificeerd konden worden. In een meldkamer werden de verzamelde beelden bekeken, opgeslagen en eventueel doorgestuurd naar andere politielocaties.
Wet op twee manieren overtreden
In mei 2020 werd door de AP om opheldering gevraagd: dit leidde tot het stilzetten van de camera-auto s. Nadat de auto s toch weer bleken te rijden, heeft de AP een onderzoek ingesteld. Hieruit blijkt dat de politie op twee manieren de wet heeft overtreden. Dit zou door een zogenoemd data protection impact assessment (DPIA) voorkomen kunnen worden. Hierbij wordt een analyse gemaakt van de mogelijke privacyrisico s.
Verder lezen bij de bronNieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Privacyklachten stijgen explosief – en de overheid staat in de top 3 | Verder lezen | |
Maatregelen nodig voor automatisering Van Brienenoordbrug | Verder lezen | |
AP stelt procesbeschrijving voor verscherpt toezicht vast | Verder lezen | |
Digitale weerbaarheid: waarom een strategische aanpak noodzakelijk is | Verder lezen | |
Privacyschending bij de verkoop van ‘verloren pakketten’: Bol start onderzoek | Verder lezen | |
Gelderland doet lang over het opvolgen van aanbevelingen | Verder lezen | |
Waarom mag je browser zoveel informatie doorgeven zonder jouw expliciete toestemming? | Verder lezen | |
Terugblik cyberincident | Verder lezen | |
Staatssecretaris: artikel verzamelwet gegevensbescherming niet in werking | Verder lezen | |
Ai dwingt ons om risico’s opnieuw te definiëren | Verder lezen |