Skip to main content

Wijkagenten Nederweert starten project Camera in beeld

De komende tijd gaan de wijkagenten van Nederweert samen met de gemeente aan de slag met het project Camera in beeld. Ook vinden er drie inloopmomenten plaats waar inwoners en ondernemers terechtkunnen voor meer informatie over het project. De eerste bijeenkomst is op dinsdag 14 april in het gemeentehuis, binnenlopen kan tussen 19.00 en 21.00 uur.

Sneller informatie verzamelen

Het project Camera in Beeld houdt in dat camera s bij bedrijven en particulieren in kaart worden gebracht. Door inzichtelijk te maken welke woningen of panden voorzien zijn van een camerasysteem, kunnen wij in de toekomst mogelijk sneller informatie verzamelen bij het opsporen van strafbare feiten, aldus wijkagente Lotte van der Velden. Zo proberen wij samen met onze inwoners en ondernemers de gemeente zo veilig mogelijk te houden, vult wijkagente Anne Philipsen aan.

Inwoners met camerasysteem
De komende tijd gaan de agenten in de hele gemeente Nederweert op zoek naar inwoners die in het bezit zijn van een werkend camerasysteem. Hierbij kun je denken aan een volledig audio- en visueel systeem, maar bijvoorbeeld ook aan de cameradeurbel die in de praktijk steeds vaker voorkomt.

Verder lezen bij de bron
IB&P

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

De AVG vraagt meer dan goede bedoelingen: aantoonbaarheid in de praktijk
Zorgvuldig werken met persoonsgegevens is onder de AVG niet genoeg. Je moet ook kunnen laten zien welke keuzes je hebt gemaakt, welke maatregelen daarbij horen en wie waarvoor verantwoordelijk is.
Informatiebeveiliging is geen ICT-feestje
Informatiebeveiliging wordt zichtbaar via MFA, logging, back-ups en pentests. Maar de risico’s die er echt toe doen ontstaan in inkoop, procesinrichting, gegevensdeling en bestuurlijke prioriteiten. Erna Havinga over hoe je daar het goede gesprek over voert.
De nieuwe Archiefwet: waarom informatiebeveiliging hierbij moet aanhaken
Op 1 januari 2027 treedt de nieuwe Archiefwet in werking. Op het eerste gezicht lijkt dat vooral een onderwerp voor informatiebeheer, DIV, de gemeentearchivaris of juridische zaken. Toch raakt de nieuwe wet ook duidelijk aan informatiebeveiliging.

Meer recente berichten

Nieuwe toe­zicht­hou­der voor elek­tro­ni­sche pa­ti­ën­ten­dos­siers
Verder lezen
Kabinet trekt honderden miljoenen extra uit voor veiligheid
Verder lezen
Amerikaanse tak van TikTok schikt voor 400 miljoen in kinderprivacyzaak
Verder lezen
Minder DDoS-aanvallen, maar ze worden wel zwaarder en moeilijker te herkennen
Verder lezen
Hoe kun je een onterechte boete van een scanauto aanvechten?
Verder lezen
EU Data Act dwingt cloudsector tot transparantie en open deuren
Verder lezen
‘DPIA-vrij­stel­lin­gen voor kleine ondernemers gaan veel te ver’
Verder lezen
NCSC informeert organisaties over gelekte Fortinet-wachtwoorden
Verder lezen
AP adviseert Twitch-gebruikers: zet instellingen uit voor delen van data met Amazon AI
Verder lezen
Nederland loopt achter op Europa bij AI-cyberdreigingen
Verder lezen