Skip to main content

Gereedschapskist red teaming vanaf nu online

Met de Gereedschapskist red teaming kan je vanaf nu aan de slag met het testen van de digitale weerbaarheid van je organisatie. Je vindt de gereedschapskist in het dossier Cybersecurity.

Met red-teamingtesten, geavanceerde securitytesten, kunnen organisaties hun digitale weerbaarheid vergroten. Het doel van red teaming is de beveiligingsmaatregelen van een organisatie (of keten van organisaties) te testen en de organisatie hiervan te laten leren. Je kan dus niet zakken of slagen voor een test. Ethische hackers voeren een aanval uit, die alle onderdelen van je organisatie op de proef stelt. De organisatie zelf, de techniek en hoe medewerkers reageren.

Zelf aan de slag

In de gereedschapskist vind je 4 documenten. Ze ondersteunen je bij de keuze, inkoop en uitvoering van red-teamingtesten. Ze zijn ontwikkeld voor gebruik binnen het Rijk, (CIO- en CISO-onderdelen binnen de departementen en uitvoeringsorganisaties) maar zijn ook bruikbaar voor andere overheidsorganisaties, of cybersecurity-bedrijven die red-teamingtesten in opdracht van Rijksorganisaties uitvoeren.

Verder lezen bij de bron
IB&P

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

Informatiebeveiliging is geen ICT-feestje
Informatiebeveiliging wordt zichtbaar via MFA, logging, back-ups en pentests. Maar de risico’s die er echt toe doen ontstaan in inkoop, procesinrichting, gegevensdeling en bestuurlijke prioriteiten. Erna Havinga over hoe je daar het goede gesprek over voert.
De nieuwe Archiefwet: waarom informatiebeveiliging hierbij moet aanhaken
Op 1 januari 2027 treedt de nieuwe Archiefwet in werking. Op het eerste gezicht lijkt dat vooral een onderwerp voor informatiebeheer, DIV, de gemeentearchivaris of juridische zaken. Toch raakt de nieuwe wet ook duidelijk aan informatiebeveiliging.
Waarom BIO2 vooral om eigenaarschap in de lijn vraagt
BIO2 maakt informatiebeveiliging nadrukkelijk onderdeel van goed management: proceseigenaren moeten risico’s kennen, keuzes maken en opvolging organiseren. Daarmee verschuift de focus van losse maatregelen naar aantoonbaar eigenaarschap, samenwerking en risicogestuurde sturing binnen de gemeentelijke praktijk.

Meer recente berichten

Minister: Politieteam dat informatie over burgers verzamelt past werkwijze aan
Verder lezen
AI-agents beveiligen: de nieuwste miljardenmarkt in cybersecurity
Verder lezen
‘Jonge juristen gebruiken vaker AI, maar ervaren collega’s zijn kritischer’
Verder lezen
Ondernemers Waadhoeke praten tijdens nazomerborrel over cyberveiligheid
Verder lezen
Be­las­ting­dienst mag bijzondere gegevens gebruiken voor dis­cri­mi­na­tie­con­tro­le
Verder lezen
Duizenden organisaties nog niet klaar voor nieuwe cyberwet, vakbeurs Cybersec Netherlands in teken van digitale weerbaarheid
Verder lezen
Datalek CJIB na koppelen verkeersovertredingen en strafzaken aan verkeerde personen
Verder lezen
Hoe verbeter je ot-security?
Verder lezen
Overheid scherpt privacy-afspraken met Salesforce aan
Verder lezen
Waarom cybersecurity-awarenesstraining medewerkers in de steek laat
Verder lezen