Publicatie Normenkader Informatiebeveiliging en Privacy voor Funderend Onderwijs
Veel schoolbesturen zijn bezig met het organiseren van privacy en informatiebeveiliging in hun organisatie: Wat is goed of veilig genoeg? Hoe weet ik dat ik niets vergeet? En hoe kan ik het aanpakken?. Op 19 april is daarom Het Normenkader Informatiebeveiliging en Privacy voor Funderend Onderwijs gepubliceerd. Het normenkader beschrijft de normen voor een digitaal veilige schoolorganisatie en biedt concrete voorbeeldmaatregelen. Daarmee is het een belangrijk hulpmiddel om scholen digitaal veilig te maken.
Een normenkader voor het funderend onderwijs
De Adviesgroep Regie op ICT van de PO-Raad en de VO-raad deed in 2022 een oproep tot minimale normen voor digitaal veilig onderwijs, zodat er in de hele sector toegewerkt wordt naar een norm. Naar aanleiding daarvan is het Normenkader Informatiebeveiliging en Privacy voor Funderend Onderwijs gepubliceerd door Kennisnet. Het normenkader beschrijft de normen voor digitale veiligheid en biedt voorbeeldmaatregelen voor schoolorganisaties om zich zo goed mogelijk te beschermen tegen digitale dreigingen als datalekken en cyberaanvallen. Er wordt gewerkt aan een juridische borging van IBP-normen. Dit biedt alle leerlingen, ouders en medewerkers in Nederland de zekerheid dat hun leer- of werkplek digitaal veilig is. Zo nodig wordt ook een vorm van controle op de digitale veiligheid ingericht: het op orde brengen en houden van digitale veiligheid is niet vrijblijvend. Het schoolbestuur draagt hier eindverantwoordelijkheid voor, of de ICT nu zelf geregeld of uitbesteed is.
Groeipad
Het normenkader is een belangrijk hulpmiddel voor het toewerken naar digitaal veilig onderwijs en biedt een helder einddoel dat scholen stap voor stap kunnen bereiken. Dat einddoel is natuurlijk niet zomaar gerealiseerd.
Verder lezen bij de bron- Toezichthouder pakt websites aan die illegaal cookies plaatsen - 25 april 2025
- Impact van de Meldplicht in NIS2 op Cybersecurity - 25 april 2025
- Minister: politie gaat te lang bewaarde gegevens over burgers vernietigen - 24 april 2025
Lees ons boek
Gemeenten. Bewustzijn. Privacy.
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Toezichthouder pakt websites aan die illegaal cookies plaatsen | Verder lezen | |
Impact van de Meldplicht in NIS2 op Cybersecurity | Verder lezen | |
Minister: politie gaat te lang bewaarde gegevens over burgers vernietigen | Verder lezen | |
De omgang met geheime informatie bij politie en NCTV | Verder lezen | |
Groot datalek bij Fontys: honderden gegevens en mails makkelijk toegankelijk | Verder lezen | |
Zwakke configuratie in Salesforce lokt cyberaanvallen uit | Verder lezen | |
Waarom serieuze investeringen in AP nodig blijven | Verder lezen | |
Nieuwe spionagewet: wat betekent dit voor bedrijven en HR? | Verder lezen | |
Privacy International eist openheid Britse overheid over iCloud-backdoor | Verder lezen | |
Zo ziet het industriële dreigingslandschap eruit | Verder lezen |