Skip to main content

Data slimme deurbel belandt op cloud van grote bedrijven: kun je iets doen?

Radar besteedde in de uitzending van 25 september 2023 aandacht aan slimme deurbellen. Steeds meer mensen hebben namelijk zo n deurbel die filmt wat er voor de deur gebeurt. Dit kan invloed hebben op de sfeer in je huishouden, de relatie met je buren en je relatie met grote bedrijven. De video s worden namelijk bewaard in de cloud van deze bedrijven. Kun je iets doen om dit te beperken? Radar zocht het uit.

Slimme deurbel kan voor problemen zorgen

Een slimme deurbel heeft een camera en is verbonden met het internet. Zo kun jij, via een app, zien wie er voor je deur staat. Dit kan live, maar vaak kun je de beelden ook terugkijken. Dit kan op verschillende niveaus problemen veroorzaken. Dat vertelt Thijs Turel, programmamanager bij het AMS Institute. Hij kijkt naar de keerzijde van digitalisering, waaronder slimme deurbellen. 

Om te beginnen kan het voor spanning zorgen binnen je huishouden, omdat minimaal een iemand in het huishouden precies kan zien wanneer iedereen komt en gaat, aldus Turel. Ook kan het voor problemen zorgen in de buurt. Je buren kunnen het bijvoorbeeld niet prettig vinden om gefilmd te worden als ze een pakketje komen ophalen of simpelweg langs jouw huis lopen.

Tot slot heeft het invloed op je relatie met grote bedrijven als Amazon en Google. Zij zijn de grootste aanbieders van slimme deurbellen en willen geld verdienen met data. Bovendien is het moeilijk te controleren wat ze met de data van je slimme deurbel doen.

Verder lezen bij de bron
IB&P

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

De nieuwe Archiefwet: waarom informatiebeveiliging hierbij moet aanhaken
Op 1 januari 2027 treedt de nieuwe Archiefwet in werking. Op het eerste gezicht lijkt dat vooral een onderwerp voor informatiebeheer, DIV, de gemeentearchivaris of juridische zaken. Toch raakt de nieuwe wet ook duidelijk aan informatiebeveiliging.
Waarom BIO2 vooral om eigenaarschap in de lijn vraagt
BIO2 maakt informatiebeveiliging nadrukkelijk onderdeel van goed management: proceseigenaren moeten risico’s kennen, keuzes maken en opvolging organiseren. Daarmee verschuift de focus van losse maatregelen naar aantoonbaar eigenaarschap, samenwerking en risicogestuurde sturing binnen de gemeentelijke praktijk.
Jouw leverancier, jouw risico: Waarom ketenrisico’s geen IT-probleem zijn
Veel gemeenten vertrouwen op leveranciers, maar blijven zelf verantwoordelijk voor de risico’s in de keten. In deze blog lees je waarom ketenrisico’s actief bestuurd moeten worden en hoe je als organisatie grip krijgt op leveranciers, contracten en continuïteit.

Meer recente berichten

Digitale weerbaarheid: waarom een strategische aanpak noodzakelijk is
Verder lezen
Privacyschending bij de verkoop van ‘verloren pakketten’: Bol start onderzoek
Verder lezen
Gelderland doet lang over het opvolgen van aanbevelingen
Verder lezen
Waarom mag je browser zoveel informatie doorgeven zonder jouw expliciete toestemming?
Verder lezen
Terugblik cyberincident
Verder lezen
Staatssecretaris: artikel verzamelwet gegevensbescherming niet in werking
Verder lezen
Ai dwingt ons om risico’s opnieuw te definiëren
Verder lezen
EU legt online surveillance door bedrijven onvoldoende aan banden
Verder lezen
Kleine groep gebruikers houdt toegang tot Mythos
Verder lezen
Autoriteit Persoonsgegevens ontvangt veel klachten over camera’s
Verder lezen