Adoptie van Privacy Enhancing Technologies gaat traag
Het gaat nog niet zo hard met de adoptie van Privacy Enhancing Technologies, PETs. Daarom lanceert innovatiecentrum Nicpet een roadmap die het makkelijker moet maken om de technologieen te implementeren. Dat is niet alleen een technische kwestie, maar ook een organisatorische uitdaging, het ontbreekt organisaties aan kennis over PETs.
Onbekend maakt onbemind
Op zich is vrijwel niemand tegen deze technologieen. Informatie delen volgens de principes van dataminimalisatie? Check. Waarde halen uit data en voldoen aan de privacywetgeving? Check? Veilig werken? Check. De dienstverlening aan inwoners en bedrijven verbeteren? Check. Toch verloopt de adoptie in de praktijk vaak traag.
Volgens het Nationaal Innovatie Centrum Privacy Enhancing Technologies, Nicpet, komt dit door een gebrek aan kennis over hoe PETs zich verhouden tot privacywetgeving en goed bestuur. Ook zijn er organisatorische uitdagingen, de technologieen moeten worden geaccepteerd door organisaties en bij het publiek. Onbekend maakt onbemind.
Verder lezen bij de bron- Applicatiebeveiliging kraakt onder de snelheid van AI-ontwikkelingen - 6 juli 2026
- Evaluatie datalek gemeente Epe - 3 juli 2026
- Waarom informatiebeveiliging nooit af is - 3 juli 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Applicatiebeveiliging kraakt onder de snelheid van AI-ontwikkelingen | Verder lezen | |
Evaluatie datalek gemeente Epe | Verder lezen | |
Waarom informatiebeveiliging nooit af is | Verder lezen | |
De Cloud Act en digitale soevereiniteit ontrafelt | Verder lezen | |
AI zet decennia cybersecurity op zijn kop | Verder lezen | |
Privacyklachten stijgen explosief – en de overheid staat in de top 3 | Verder lezen | |
Maatregelen nodig voor automatisering Van Brienenoordbrug | Verder lezen | |
AP stelt procesbeschrijving voor verscherpt toezicht vast | Verder lezen | |
Digitale weerbaarheid: waarom een strategische aanpak noodzakelijk is | Verder lezen | |
Privacyschending bij de verkoop van ‘verloren pakketten’: Bol start onderzoek | Verder lezen |