Amerikaans bedrijf brengt datalekzoekmachine uit die 17 miljard gegevens bevat
Het Amerikaanse bedrijf Atlas Privacy heeft een eigen datalekzoekmachine gemaakt. Databreach.com is een alternatief voor diensten zoals Have I Been Pwned. Databreach.com zou met 17 miljard gegevens zelfs meer informatie bevatten dan zijn bekendste concurrent.
Databreach.com is sinds deze week uit, zegt het bedrijf in een interview aan PCmag. De datalekzoekmachine is onderdeel van Atlas Privacy, een bedrijf dat helpt met het verwijderen van informatie van internet. De zoekmachine werkt vergelijkbaar met de bekendste daarvan, Have I Been Pwned van Troy Hunt, waarmee Tweakers in 2021 een interview had. Gebruikers kunnen op Databreach.com zoeken op e mailadressen om te zien of die in het verleden zijn gelekt in bekende datalekken zoals die van LinkedIn in 2012.
In de zoekmachine kunnen gebruikers zoeken op hun e mailadres, maar ook op andere informatie die veel alternatieven niet hebben. Dat zijn bijvoorbeeld telefoonnummers en thuisadressen.
Verder lezen bij de bron- Hoe kun je een onterechte boete van een scanauto aanvechten? - 18 september 2026
- EU Data Act dwingt cloudsector tot transparantie en open deuren - 18 september 2026
- ‘DPIA-vrijstellingen voor kleine ondernemers gaan veel te ver’ - 17 september 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Hoe kun je een onterechte boete van een scanauto aanvechten? | Verder lezen | |
EU Data Act dwingt cloudsector tot transparantie en open deuren | Verder lezen | |
‘DPIA-vrijstellingen voor kleine ondernemers gaan veel te ver’ | Verder lezen | |
NCSC informeert organisaties over gelekte Fortinet-wachtwoorden | Verder lezen | |
AP adviseert Twitch-gebruikers: zet instellingen uit voor delen van data met Amazon AI | Verder lezen | |
Nederland loopt achter op Europa bij AI-cyberdreigingen | Verder lezen | |
Polarsteps heeft al je foto’s gelekt: dit is wat je kunt doen | Verder lezen | |
Het NCSC levert voorlopig CSIRT-dienstverlening | Verder lezen | |
Minister: Politieteam dat informatie over burgers verzamelt past werkwijze aan | Verder lezen | |
AI-agents beveiligen: de nieuwste miljardenmarkt in cybersecurity | Verder lezen |