Skip to main content

CIP Whitepaper IOT

Om informatiebeveiliging onderdeel te maken van het Internet of Things (IoT) heeft het CIP een Whitepaper gepubliceerd waarin men diverse basisprincipes beschrijft voor het veilig inzetten van IoT inclusief de bijbehorende aanpak. Natuurlijks is de whitepaper ook te downloaden.

Klik op onderstaande link om naar de whitepaper te gaan en deze te downloaden. Bekijk ook de andere producten en artikelen van het CIP!

Verder lezen bij de bron
IB&P

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

Ransomware bij een leverancier – waarom wachten geen strategie is
Een ransomware-incident bij een leverancier kan de gemeentelijke dienstverlening direct raken, juist omdat overzicht, contractmanagement en voorbereiding vaak onvoldoende zijn ingericht. Door inzicht te hebben in leveranciers, duidelijke afspraken te maken en ook organisatorisch na te denken over handelingsperspectief, voorkom je dat de gemeente bij een incident in een afwachtende slachtofferrol belandt.
Onzichtbare AI in systemen: privacyrisico’s voor gemeenten
In deze blog leggen we uit hoe AI ongemerkt gemeentelijke software binnendringt, waarom dit een privacyrisico vormt en hoe je hier als gemeente grip op houdt.
Het belang van de Management Review binnen het ISMS
Een ISMS is geen tool die je even aanzet en afvinkt. Het is een continu proces waarin je risico’s beheerst, maatregelen borgt en blijft verbeteren. En in dat proces is één moment echt cruciaal: de management review. In deze blog leg ik uit wat dit inhoudt, waarom het zo belangrijk is en hoe je het als gemeente maximaal benut.

Meer recente berichten

Autoriteit Persoonsgegevens: inlichtingenteam politie overtreedt wet
Verder lezen
Inlichtingendiensten: Rusland hackt WhatsApp van ambtenaren
Verder lezen
Waarschuwing voor politieke partijen wegens gerichte online advertenties
Verder lezen
Website moet gemeenten weerbaarder maken tegen desinformatie
Verder lezen
Wetsvoorstel online informatie verzamelen door politie schiet tekort
Verder lezen
Gemeenten verankeren open source in inkoopvoorwaarden
Verder lezen
NCSC roept organisaties op alert te zijn bij betrokkenheid bij een datalek
Verder lezen
ISO 27001 wekt vertrouwen, maar is slechts het begin
Verder lezen
Waar moet je op letten nu criminelen Odido-gegevens hebben?
Verder lezen
AI-gestuurde cyberverdediging: toekomst van intelligente dreigingsdetectie
Verder lezen