Op woensdag 27 februari a.s. wordt in het Van der Valk Hotel Zwolle een ISACA Round Table georganiseerd over Privacy in ketens. Tijdens deze bijeenkomst worden misverstanden rondom de AVG verduidelijkt.
Onderwerp: Privacy in Ketens Spreker: Mw. Mr. Marie José Bonthuis van Privacy1 uit Groningen, tevens promovenda aan de Rijksuniversiteit Groningen
Nu de AVG al enige tijd van kracht is, blijkt regelmatig dat we vaak onnodig rondstrooien met Verwerkingsovereenkomsten en ook onnodig in een kramp schieten: ”want het mag niet volgens de AVG”. Zelfs het consumentenprogramma RADAR heeft hieraan aandacht besteed.
Vanuit IB&P houden we je graag op de hoogte van het laatste nieuws op het gebied van informatiebeveiliging en privacy. We plaatsen iedere werkdag gemiddeld twee nieuwsberichten en bundelen deze elke week in een mooi overzicht.
Sinds 15 augustus 2026 is het college wettelijk eindverantwoordelijk voor cyberveiligheid en moeten bestuurders een training volgen. Wat moeten zij weten, en hoe breng je als CISO het bestuur in positie? Wij geven zes concrete handvatten.
Zorgvuldig werken met persoonsgegevens is onder de AVG niet genoeg. Je moet ook kunnen laten zien welke keuzes je hebt gemaakt, welke maatregelen daarbij horen en wie waarvoor verantwoordelijk is.
Informatiebeveiliging wordt zichtbaar via MFA, logging, back-ups en pentests. Maar de risico’s die er echt toe doen ontstaan in inkoop, procesinrichting, gegevensdeling en bestuurlijke prioriteiten. Erna Havinga over hoe je daar het goede gesprek over voert.