Skip to main content

IB niet alleen voor experts

Brenno de Winter heeft een boek geschreven waarmee niet alleen experts aan de slag kunnen met informatiebeveiliging. In dit artikel van Computable kom je meer te weten van de Survivalgids die de Winter onlangs publiceerde.

Met zijn boek ‘Survivalgids voor de Digitale Jungle’ wil De Winter wil deze ‘expert-mythe’ doorbreken. ‘Veelal is het eigenlijk niet zo ingewikkeld om je beter te wapenen tegen bedreigingen. Je komt al heel ver als je je simpelweg bewust bent van de risico’s en logische maatregelen neemt. Iedere overheidsinstelling, zorgverlener of mkb-onderneming heel goed zelf regie kan nemen.’

De auteur toont aan dat het omgaan met gevaren niet het exclusieve domein van een afdeling riskmanagement hoeft te zijn die vaak ‘weggestopt achter in een organisatie’ zit. Hij doet dat door op toegankelijke wijze de basisprincipes achter informatiebeveiliging uit te leggen. Tevens legt hij een geaccepteerde methode (FMEA) neer om simpel risicoinschattingen te maken. 

Verder lezen bij de bron
IB&P

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

De AVG vraagt meer dan goede bedoelingen: aantoonbaarheid in de praktijk
Zorgvuldig werken met persoonsgegevens is onder de AVG niet genoeg. Je moet ook kunnen laten zien welke keuzes je hebt gemaakt, welke maatregelen daarbij horen en wie waarvoor verantwoordelijk is.
Informatiebeveiliging is geen ICT-feestje
Informatiebeveiliging wordt zichtbaar via MFA, logging, back-ups en pentests. Maar de risico’s die er echt toe doen ontstaan in inkoop, procesinrichting, gegevensdeling en bestuurlijke prioriteiten. Erna Havinga over hoe je daar het goede gesprek over voert.
De nieuwe Archiefwet: waarom informatiebeveiliging hierbij moet aanhaken
Op 1 januari 2027 treedt de nieuwe Archiefwet in werking. Op het eerste gezicht lijkt dat vooral een onderwerp voor informatiebeheer, DIV, de gemeentearchivaris of juridische zaken. Toch raakt de nieuwe wet ook duidelijk aan informatiebeveiliging.

Meer recente berichten

Hoe kun je een onterechte boete van een scanauto aanvechten?
Verder lezen
EU Data Act dwingt cloudsector tot transparantie en open deuren
Verder lezen
‘DPIA-vrij­stel­lin­gen voor kleine ondernemers gaan veel te ver’
Verder lezen
NCSC informeert organisaties over gelekte Fortinet-wachtwoorden
Verder lezen
AP adviseert Twitch-gebruikers: zet instellingen uit voor delen van data met Amazon AI
Verder lezen
Nederland loopt achter op Europa bij AI-cyberdreigingen
Verder lezen
Polarsteps heeft al je foto’s gelekt: dit is wat je kunt doen
Verder lezen
Het NCSC levert voorlopig CSIRT-dienstverlening
Verder lezen
Minister: Politieteam dat informatie over burgers verzamelt past werkwijze aan
Verder lezen
AI-agents beveiligen: de nieuwste miljardenmarkt in cybersecurity
Verder lezen