Top 5 AVG-misverstanden
De top 5 AVG-misverstanden binnen de accountancy zijn voor je op een rij gezet door Helga Vercammen. Zo worden de meest bekende vraagstukken direct voor je beantwoord.
# 1. Ik mag mijn prospect geen nieuwsbrieven meer sturen zonder expliciete toestemming
Stel, u bent op een event en u wisselt meerdere visitekaartjes uit. Op deze visitekaartjes staan persoonsgegevens zoals naam, telefoonnummer, adres en email-adres van de contactpersoon (de prospect) vermeld. De prospect is geïnteresseerd in de diensten die u aanbiedt. Een grijsgebied, is deze vorm van impliciete toestemming genoeg om iemand toe te voegen op LinkedIn en contact op te nemen?
Ja, deze impliciete toestemming is genoeg, mondelinge toestemming is ook toestemming. Echter is het bewijzen van mondelinge toestemming moeilijk, maar het feit dat u het visitekaartje heeft gekregen verondersteld dat deze toestemming aanwezig is. Bij het accepteren van het visitekaartje bent u verwerkingsverantwoordelijke voor de verkregen gegevens. U bent dus ook verplicht inzage te geven in deze gegevens of om de gegevens te verwijderen, te rectificeren, etc als de prospect hierom vraagt. Onder #4 leggen wij uit wat het betekent als u verwerkingsverantwoordelijke bent.
Mag u ook reclame en/of een nieuwsbrief toe sturen aan deze prospect? Dit mag in principe alleen na expliciete en vrijelijke gegeven toestemming. Stel dus eerst de vraag per mail aan de prospect of hij of zij op de mailinglist wil komen te staan. Ook moet u ervoor zorgen dat er altijd een Opt-out mogelijkheid is. Opt-out is de mogelijkheid voor de ontvanger om zich te kunnen uitschrijven. Indien de prospect aangeeft van Opt-out gebruik te willen maken moet u de persoonsgegevens verwijderen, tenzij u een andere grondslag hebt om deze alsnog te bewaren.
Verder lezen bij de bron- Functionarissen Gegevensbescherming ervaren minder steun in de organisatie - 13 oktober 2026
- Minister Van Weel waarschuwt voor digitale ramp: ‘Kom nú in actie’ - 13 oktober 2026
- ‘Moderne auto’s delen gegevens met Google, Meta en Microsoft’ - 12 oktober 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Functionarissen Gegevensbescherming ervaren minder steun in de organisatie | Verder lezen | |
Minister Van Weel waarschuwt voor digitale ramp: ‘Kom nú in actie’ | Verder lezen | |
‘Moderne auto’s delen gegevens met Google, Meta en Microsoft’ | Verder lezen | |
Bezuiniging op AP verzwakt privacytoezicht | Verder lezen | |
ISO-normen gratis beschikbaar voor overheden | Verder lezen | |
Overwinning na klacht Consumentenbond: enorme boete voor Google | Verder lezen | |
Gemeenten leunen steeds zwaarder op SaaS, softwarekosten lopen op | Verder lezen | |
Helft Nederlandse werknemers gebruikt privé AI-accounts voor werk | Verder lezen | |
Problemen bij ziekenhuizen met Citrix, patiënten kunnen dossier niet inzien | Verder lezen | |
AP waarschuwt gebruikers camerabrillen dat filmen van anderen vrijwel altijd verboden is | Verder lezen |