Top 5 AVG-misverstanden
De top 5 AVG-misverstanden binnen de accountancy zijn voor je op een rij gezet door Helga Vercammen. Zo worden de meest bekende vraagstukken direct voor je beantwoord.
# 1. Ik mag mijn prospect geen nieuwsbrieven meer sturen zonder expliciete toestemming
Stel, u bent op een event en u wisselt meerdere visitekaartjes uit. Op deze visitekaartjes staan persoonsgegevens zoals naam, telefoonnummer, adres en email-adres van de contactpersoon (de prospect) vermeld. De prospect is geïnteresseerd in de diensten die u aanbiedt. Een grijsgebied, is deze vorm van impliciete toestemming genoeg om iemand toe te voegen op LinkedIn en contact op te nemen?
Ja, deze impliciete toestemming is genoeg, mondelinge toestemming is ook toestemming. Echter is het bewijzen van mondelinge toestemming moeilijk, maar het feit dat u het visitekaartje heeft gekregen verondersteld dat deze toestemming aanwezig is. Bij het accepteren van het visitekaartje bent u verwerkingsverantwoordelijke voor de verkregen gegevens. U bent dus ook verplicht inzage te geven in deze gegevens of om de gegevens te verwijderen, te rectificeren, etc als de prospect hierom vraagt. Onder #4 leggen wij uit wat het betekent als u verwerkingsverantwoordelijke bent.
Mag u ook reclame en/of een nieuwsbrief toe sturen aan deze prospect? Dit mag in principe alleen na expliciete en vrijelijke gegeven toestemming. Stel dus eerst de vraag per mail aan de prospect of hij of zij op de mailinglist wil komen te staan. Ook moet u ervoor zorgen dat er altijd een Opt-out mogelijkheid is. Opt-out is de mogelijkheid voor de ontvanger om zich te kunnen uitschrijven. Indien de prospect aangeeft van Opt-out gebruik te willen maken moet u de persoonsgegevens verwijderen, tenzij u een andere grondslag hebt om deze alsnog te bewaren.
Verder lezen bij de bronNieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Autoriteit Persoonsgegevens ontvangt veel klachten over camera’s | Verder lezen | |
AFM: Financiële organisaties moeten grip krijgen op ICT-risico’s en interne controle | Verder lezen | |
AP controleert vanaf 1 juli registratie scanauto’s in algoritmeregister | Verder lezen | |
Digitale soevereiniteit bestaat niet in zwart-wit | Verder lezen | |
Inlichtingendiensten slaan alarm over privacy: je nieuwe auto luistert actief mee | Verder lezen | |
Amerikaanse overheid moet update voor kritiek Dell-lek binnen 3 dagen uitrollen | Verder lezen | |
Waarschuwing voor personeel dat met AI aan de slag gaat: ‘Kans op datalek groot’ | Verder lezen | |
Intelligentie als wapen | Verder lezen | |
Veilige softwarekeuzes bij het toepassen van AI in de zorg | Verder lezen | |
Cyberdreiging, AI en tekort aan softwarekennis zetten organisaties onder druk | Verder lezen |