Skip to main content

Printer zwakke schakel in bedrijfsveiligheid

Hoewel we ons steeds meer bewust zijn van de gevaren van phishing en ransomware loert er in kantooromgevingen nog altijd een risico dat we vaak over het hoofd zien: de beveiliging van printers. Die conclusie trekt Sharp op basis van recent onderzoek onder kantoormedewerkers in de Benelux.

De belangrijkste bevinding uit de studie is dat kantoormedewerkers zich anno 2019 niet bewust zijn van de potentiële beveiligingsrisico’s die printers en multifunctionele printers (mfp’s) met zich meebrengen. Zo ziet 65 procent van de respondenten deze apparaten niet als een risico voor de it-omgeving. Ook het achterlaten van geprinte documenten op het toestel wordt niet als risicovol beschouwd: een vijfde (21 procent) van de kantoormedewerkers beseft dat dat niet slim is.

Marco van Vliet van Sharp wijst erop dat printerhacks steeds vaker het nieuws halen. Berucht is de fan van de Zweedse YouTuber PewDiePie. In zijn bewondering wist de fan vorig jaar zonder veel omhaal 50.000 printers te hacken om daar vervolgens posters van zijn held uit te laten rollen. ‘Toch weet maar dertig procent van de respondenten dat printers zijn over te nemen. Zij zien derhalve niet in dat een onbeveiligde printer een risico vormt voor hun bedrijf’, aldus Van Vliet.

Verder lezen bij de bron
IB&P

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

De nieuwe Archiefwet: waarom informatiebeveiliging hierbij moet aanhaken
Op 1 januari 2027 treedt de nieuwe Archiefwet in werking. Op het eerste gezicht lijkt dat vooral een onderwerp voor informatiebeheer, DIV, de gemeentearchivaris of juridische zaken. Toch raakt de nieuwe wet ook duidelijk aan informatiebeveiliging.
Waarom BIO2 vooral om eigenaarschap in de lijn vraagt
BIO2 maakt informatiebeveiliging nadrukkelijk onderdeel van goed management: proceseigenaren moeten risico’s kennen, keuzes maken en opvolging organiseren. Daarmee verschuift de focus van losse maatregelen naar aantoonbaar eigenaarschap, samenwerking en risicogestuurde sturing binnen de gemeentelijke praktijk.
Jouw leverancier, jouw risico: Waarom ketenrisico’s geen IT-probleem zijn
Veel gemeenten vertrouwen op leveranciers, maar blijven zelf verantwoordelijk voor de risico’s in de keten. In deze blog lees je waarom ketenrisico’s actief bestuurd moeten worden en hoe je als organisatie grip krijgt op leveranciers, contracten en continuïteit.

Meer recente berichten

Terugblik cyberincident
Verder lezen
Staatssecretaris: artikel verzamelwet gegevensbescherming niet in werking
Verder lezen
Ai dwingt ons om risico’s opnieuw te definiëren
Verder lezen
EU legt online surveillance door bedrijven onvoldoende aan banden
Verder lezen
Kleine groep gebruikers houdt toegang tot Mythos
Verder lezen
Autoriteit Persoonsgegevens ontvangt veel klachten over camera’s
Verder lezen
AFM: Financiële organisaties moeten grip krijgen op ICT-risico’s en interne controle
Verder lezen
AP controleert vanaf 1 juli registratie scanauto’s in algoritmeregister
Verder lezen
Digitale soe­ve­rei­ni­teit bestaat niet in zwart-wit
Verder lezen
Inlichtingendiensten slaan alarm over privacy: je nieuwe auto luistert actief mee
Verder lezen