Nieuwe verantwoordingscyclus

| IB&P | ,

Rijksoverheid heeft in haar magazine een artikel geschreven over de zelfevaluaties en toetsen. Met RvIG-medewerkers is gekeken naar het proces van de zelfevaluaties. In het artikel is o.a. aandacht gegeven aan de doelen, vragen en de jaarlijkse planning.

De zelfevaluatie bestaat uit 2 soorten vragen: domeinvragen en informatieveiligheidsvragen. Domeinvragen zijn specifieke vragen die gaan over de stelsels BRP en Reisdocumenten. ‘Deze vragen worden gesteld via de Kwaliteitsmonitor. Dit is een website in een besloten internetomgeving die door RvIG wordt beheerd’ zegt Eric Catsburg, Product Owner Kwaliteitsmonitor. In 2017 zijn de vragen over informatieveiligheid overgeheveld van de Kwaliteitsmonitor naar de Eenduidige Normatiek Single Information Audit (ENSIA).

ENSIA is in samenwerking met de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) en gemeenten in het leven geroepen. De doelstelling van ENSIA is het realiseren van een ingericht verantwoordingsstelsel voor informatieveiligheid. Het uitgangspunt is de beperking van administratieve lasten voor gemeenten door op een plek en via een tool de gemeentelijke informatiebeveiliging te toetsen.

Verder lezen bij de bron

IB&P

Lees ons boek

Gemeenten. Bewustzijn. Privacy.

Het handboek voor informatiebewustzijn bij de lokale overheid.

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

Dataminimalisatie: waarom minder soms meer is.
: In de digitale wereld waarin we leven, verzamelen we een enorme hoeveelheid gegevens. Maar in deze tijd van dataverzameling is er gelukkig ook een AVG-principe dat steeds meer aandacht krijgt: gegevensminimalisatie.
Hoe zorg je dat een SaaS-leverancier voldoet aan je beveiligingseisen?
Gemeenten besteden het beheer van software steeds vaker uit en maken hierbij gebruik van SaaS. Bij de selectie van een SaaS-leverancier is het belangrijk dat de leverancier weet wat er van hen verwacht wordt als het gaat om informatiebeveiliging. Want hoe zorg je ervoor dat ook die oplossingen aan de eisen van de gemeente voldoen?
Wat zijn de verplichtingen rondom het melden van een datalek?
Elke organisatie die persoonsgegevens verwerkt, is verplicht om een melding te maken bij de AP wanneer er zich een datalek heeft voorgedaan, zo ook gemeenten. Maar wanneer en voor welke datalekken moet je de AP informeren? En wanneer moet je het datalek melden aan de betrokkenen? Je leest het in deze blog.

Meer recente berichten

AI en regelgeving zorgen voor nieuwe uitdagingen
Verder lezen
Privacy: de poortwachter voor onze mensenrechten
Verder lezen
Nieuwe Archiefwet verslechtert positie burger
Verder lezen
Extra geld voor toezicht op nieuwe digitale wetgeving
Verder lezen
Oeps: gemeente Alkmaar maakt per ongeluk 236.000 euro over aan nepdirecteur
Verder lezen
Kuipers: dataopslag huisartsen is niet mijn zaak
Verder lezen
Consumentenbond klaagt Google aan en eist 750 euro per gebruiker
Verder lezen
Cisco VPN s zonder multifactorauthenticatie gericht op Akira Ransomware
Verder lezen
De dieven specialiseren zich. Er is een cybercrimineel voor iedereen
Verder lezen
Juridische strijdbijl weer opgegraven: Franse politicus wil Data Privacy Framework van tafel
Verder lezen