Heb jij jouw domein zo ingesteld dat mailspoofing actief wordt tegengegaan en biedt je mailserver een gedegen transportversleuteling? Je kunt beide aspecten testen met een nieuwe versie van Internet.nl die Platform Internetstandaarden heeft gelanceerd.
Voorkomen van spoofing
Spoofing van e-mail is een veel voorkomende aanvalstechniek waarbij de aanvaller mail verstuurd vanaf andermans e-mailadres. Deze techniek wordt bijvoorbeeld vaak gebruikt voor het phishen van wachtwoorden en andere waardevolle informatie. Het kan worden tegengegaan met echtheidskenmerken gebaseerd op de standaarden DMARC, DKIM en SPF. Daarbij is het van belang om een voldoende strikte instelling (‘policy’) te kiezen, dat wil zeggen p=quarantine of p=reject voor DMARC en ~all of -all voor SPF. Internet.nl testte hier al op maar vanaf nu tellen de resultaten mee in de score, zoals aan het begin van het jaar al was aangekondigd.
Beveiligen van mailserververbindingen
Als e-mail onderweg niet versleuteld is, kan een aanvaller deze afluisteren. De standaard STARTTLS voorkomt dat passieve aanvallers e-mails onderweg kunnen lezen. Aanvullend beschermt DANE tegen actieve aanvallers, die door manipulatie van het mailverkeer de STARTTLS-encryptie kunnen verwijderen. Internet.nl controleerde al op deze standaarden. De nieuwe versie van Internet.nl checkt uitgebreider conform de factsheet “Beveilig verbindingen van mailservers” van het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC). Bovendien wegen de testresultaten nu mee in de score.
Deze versturen we 3-4x per jaar.
NCSC helpt met centraal securitymeldpunt: security.txt | Verder lezen | |
Kwart organisaties handelt inzageverzoeken niet goed af | Verder lezen | |
Passend beveiligen, hoe doe je dat? | Verder lezen | |
Deze lessen leerde Ticketcounter na datalek en afpersing | Verder lezen | |
NCSC ontvouwt plannen voor 2023 | Verder lezen | |
WODC onderzoek: overheden blijven privacywetgeving overtreden | Verder lezen | |
Dataprivacy is geen ICT feestje: weet waarom je het doet en zoek de juiste mensen erbij | Verder lezen | |
Recordjaar voor cryptohackers die enkele miljarden aan dollars stelen | Verder lezen | |
Na een jaar oorlog in Oekraine trekt het NCSC vier belangrijke cybersecuritylessen | Verder lezen | |
Utrecht doet aangifte van niet bezorgde stempassen | Verder lezen |
Copyright © 2014 - 2021 IB&P B.V.
algemene voorwaarden - privacyverklaring.
responsible disclosure - sitemap